Lumenauraajat töihin

missä ihmeessä kaikki aurat viipyy??
Ja huomena ette sitten tietysti tee mitään, kun on sunnuntai.
4765
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

lunta sataa lakkaamatta ja on tota aikas monta senttiä tullut et luulis rajojen jo mennen rikki...yhen yhtä lumiauraa näkynyt koko kaupungissa kun tuossa kaupoilla kävin...hienoa toimintaa taas!

Äänestä

yleensä toisinpäin menee eli sunnuntaisin aurataan koska tulee pyhälisät ;)

Äänestä

...ja sitten kunnolla: OI VALIVALI! LÄSKIhanurit ei tee mitään...JES!!!!! VALI!! VALI. ja pieni perään: miksei kukaan tee mitään. MIKSEI ESTARI-PALSTALLAKAAN kommentoida? Vastaus: VALI. ;DDD

Äänestä
  • kannattavaa lähtee lumisateesee auraamaa?? toki kyllä se minulle vaan sopii! saan muitten verorahat omaan taskuun=)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nyt kun töitä on kirjoitti:

missä ihmeessä kaikki aurat viipyy??
Ja huomena ette sitten tietysti tee mitään, kun on sunnuntai.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu