14v synttäri-ohjelmaa?

Satu-13

Joo, pidän tässä vajaa viikon päästä 14v synttärit.
Ne kestää n. 5h, ja ainaski katotaa semmone vajaa 2h
kestävä leffa..

Mut pitäs keksii jotain muutaki ohjelmaa.. Onks ideoita? :)) Jotain hauskaa ^^D
Kertokaa joitain ideoita, että mitä ohjelmaa siellä vois olla :))
Oon kiitollinen kaikista ideoista ^^
Ja mahdollisimman nopeasti haluaisin ideoita, koska pidän ne perjantaina 25.1.

Kiitos jo etukäteen !!

7

3682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä.

      Synttärit kestää siis n. 5 h, josta 2 h menee leffaan. Sitten tietty teillä on tietty kakkua ja kaikkia herkkuja, joiden napostelemiseen voisi varata 30 min, jos oikein nautiskelette ja on muutakin kuin kakkua,keksejä jne. vaikka pizzaa, niin pizzan syömiseen ja kakkuun voi varata 1 h. Jäljelle jää 2 h.

      Miten olisi sellainen juttu, kysy äidiltäsi tässä apuja, että tilaisitte kotiinne maskeeraajan, ja teidät maskeerattaisiin ihan toisen näköisiksi kuin nyt olete. Teistä voitaisiin tehdä vaikka vanhuksia... Ja sitten ottakaa itsestänne valokuvat... Siitä olisi iloa vielä teille synttäreitten jälkeenkin...

      • :DDDDDD

        Toi oli aika kiva idea mutta maksaa paljon. Mä pidän 13-vuotis synttärit 27.2 ja ne kestää 3 tuntia mutta sovittiin että saisi jäädä muutamaksi tunniksi pidempään jos haluaa. Kaikki ruoat ja juomat on suunniteltu, mutta ohjelmaa en ole vielä kunnolla keksinyt. Ainakin twisteriä me ajateltiin pitää. Arvostan kaikkia ideoita. Huomioikaa että juhliin on tulossa myös muutamia poikia, eli ei mitään barbie-leikkejä.
        Nyt on kov kiire kun juhlat on jo muutaman viikon päästä.


    • ei tartte

      stressata ohjelman järjestämisestä, jos teille jo se leffa on. Omien hämärien muistikuvien mukaan tuon ikäiset tytöt kyllä saavat tunteja kulumaan ihan kälättämällä! Siinä sipistään ja supistaan pojista. Musiikin kuuntelua?

    • Ex-nuori

      Hankkikaa siideriä ja menkää kaupungille örveltämään.

      • ei ollut ihan paras

        Toi oli kyl iha surkee idea! Kehottelet örveltämään kaupungilla, mitäs jos asuu täysin korvessa joten ei voi mennä kaupungille. Millainen oikein olet kun kehottelet nuoria kasvavia juomaan.


    • mnoji

      mulla sama ongelma, nyt kiitooss! ideoita siis=)

    • Ideoita

      Tietokisa, musavisa, biisikärpänen , bingo.,. Ja sitten voi olla yhtä tanssipeliä silleen että jakautukaa kahden tai kolmen hengen ryhmiin. Kaikki ryhmät tekevät tanssiesityksen joka esitetään muille. Sitten kaikki äänestää mikä esitys oli paras ja voittajaryhmä saa palkinnon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      111
      6748
    2. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      588
      4646
    3. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      24
      3063
    4. Nainen, ota nyt rauhallisesti

      Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä
      Ikävä
      133
      1281
    5. 46
      1227
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      116
      978
    7. Ajattelen sinua kiitollisuudella

      Olet minulle jotain kaunista, jotain, joka tapahtui elämässäni. Et ole minulle pakkomielle enkä vaadi sinulta yhtään mi
      Ikävä
      49
      882
    8. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      31
      845
    9. Mitä olisitte sanonut hänelle?

      Onko teille jäänyt mieleen joku tietty ihminen ja tilanne, joka polttelee yhä – se asia, jota ette uskaltaneet sanoa ään
      Ikävä
      50
      844
    10. Sinulle tiedoksi

      Olen paljon miettinyt sitä hetkeä, kun uskalsin näyttää pienin elein ja kertoa pienesti, eli hyvin hillitysti sinulle si
      Ikävä
      26
      821
    Aihe