14v synttäri-ohjelmaa?

Satu-13

Joo, pidän tässä vajaa viikon päästä 14v synttärit.
Ne kestää n. 5h, ja ainaski katotaa semmone vajaa 2h
kestävä leffa..

Mut pitäs keksii jotain muutaki ohjelmaa.. Onks ideoita? :)) Jotain hauskaa ^^D
Kertokaa joitain ideoita, että mitä ohjelmaa siellä vois olla :))
Oon kiitollinen kaikista ideoista ^^
Ja mahdollisimman nopeasti haluaisin ideoita, koska pidän ne perjantaina 25.1.

Kiitos jo etukäteen !!

7

3636

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tässä.

      Synttärit kestää siis n. 5 h, josta 2 h menee leffaan. Sitten tietty teillä on tietty kakkua ja kaikkia herkkuja, joiden napostelemiseen voisi varata 30 min, jos oikein nautiskelette ja on muutakin kuin kakkua,keksejä jne. vaikka pizzaa, niin pizzan syömiseen ja kakkuun voi varata 1 h. Jäljelle jää 2 h.

      Miten olisi sellainen juttu, kysy äidiltäsi tässä apuja, että tilaisitte kotiinne maskeeraajan, ja teidät maskeerattaisiin ihan toisen näköisiksi kuin nyt olete. Teistä voitaisiin tehdä vaikka vanhuksia... Ja sitten ottakaa itsestänne valokuvat... Siitä olisi iloa vielä teille synttäreitten jälkeenkin...

      • :DDDDDD

        Toi oli aika kiva idea mutta maksaa paljon. Mä pidän 13-vuotis synttärit 27.2 ja ne kestää 3 tuntia mutta sovittiin että saisi jäädä muutamaksi tunniksi pidempään jos haluaa. Kaikki ruoat ja juomat on suunniteltu, mutta ohjelmaa en ole vielä kunnolla keksinyt. Ainakin twisteriä me ajateltiin pitää. Arvostan kaikkia ideoita. Huomioikaa että juhliin on tulossa myös muutamia poikia, eli ei mitään barbie-leikkejä.
        Nyt on kov kiire kun juhlat on jo muutaman viikon päästä.


    • ei tartte

      stressata ohjelman järjestämisestä, jos teille jo se leffa on. Omien hämärien muistikuvien mukaan tuon ikäiset tytöt kyllä saavat tunteja kulumaan ihan kälättämällä! Siinä sipistään ja supistaan pojista. Musiikin kuuntelua?

    • Ex-nuori

      Hankkikaa siideriä ja menkää kaupungille örveltämään.

      • ei ollut ihan paras

        Toi oli kyl iha surkee idea! Kehottelet örveltämään kaupungilla, mitäs jos asuu täysin korvessa joten ei voi mennä kaupungille. Millainen oikein olet kun kehottelet nuoria kasvavia juomaan.


    • mnoji

      mulla sama ongelma, nyt kiitooss! ideoita siis=)

    • Ideoita

      Tietokisa, musavisa, biisikärpänen , bingo.,. Ja sitten voi olla yhtä tanssipeliä silleen että jakautukaa kahden tai kolmen hengen ryhmiin. Kaikki ryhmät tekevät tanssiesityksen joka esitetään muille. Sitten kaikki äänestää mikä esitys oli paras ja voittajaryhmä saa palkinnon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1944
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1690
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1306
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      73
      1265
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1008
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      916
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      913
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      872
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      108
      830
    10. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      830
    Aihe