tyhmä palsta...

Ei oo paljoo äly täällä käyny...ja tuskin käykään...sääli niinkin hienon bändi palsta ku on.
9605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Mutta hienous löyty Original NW aikoina. Huumoria varten tää palsta on! Siis Ruotsalais standup komiikkaa kommentoimista varten!

Rock gabaree Svarje tatsilla on parasta! Terveisin Pimppilottafani

Äänestä

.... 100%:sti Naikkareita!( NW I 90%:sti + NW II 10%:sti = 100% )

Äänestä
  • ..NW 0 ja NW -1 :D eli Samin aikanen NW ja se AFF aikanen NW

    Äänestä

  • ..100% NW fani. 100% 1997 - 2008-->

    Äänestä

  • ... niin itse asiassa... en kyllä mitään yhtyettä ruleta, mikäli tuon rulettamisen olen oikein ymmärtänyt.

    Yhtyeestä pitämisen ja fanittamisen suhteen asia on erikseen, MW:n kohdalla jopa siinä määrin että Tarjan "My Winter Storm" -levykin tipahtaa oikein sujuvasti. Kyllä on mukavaa kun ei ole turhan kapea musiikkimaku.

    Äänestä

haha... kyllähän näit viestejä on ihan mukavast luettu, vaikka kaikki valittakii että on paska palsta. antaa tää kuitenkii realistisen kuvan, mitä ihmiset ajattelee bändistä.. ja eiköhän bändi oo antanu ihan mukavast keskustelun aihetta ihan ite. sitä saa mitä tilaa. ihan jees palsta tää on. kunhan on jotain oikeetakii elämää siinä sivussa:D

Äänestä

Joo sori hei, mun täytyy ruveta käymään täällä useemmin. Harmi vaan, että näitä toimintaterapia-istuntoja on rajoitetusti. Avohoito on rules.

Mutta pidetään periskooppi pystyssä ja lipputanko puolitangossa. Nääs kohti uusia sekoiluja suolaiset pärskeet tuulisilmälasiloissa.

Och allihuuppa pratar mycket svenska eller hur mår du i dag? Peppis Långstruuppa farmor är lustighet men inte huvudstadsbladet... Anette sjunger bätre än Tarja. Ähhähä!

Äänestä
  • Osiossasi III meni lutikalla kirjaimet ihan fiduralleen, eihän tuosta saa erkkikään selkoa?

    Onnex lopussa sei..eiku jökötti jäkevä lause "Anette sjunkeri surkea Tarjaan nähden,ähhäähää" (vapaasti suomennettu tuosta omituisesta metsäläisten tai hippeleiden slankikielestä)

    Äänestä

  • "lutikka" kirjoitti:

    Osiossasi III meni lutikalla kirjaimet ihan fiduralleen, eihän tuosta saa erkkikään selkoa?

    Onnex lopussa sei..eiku jökötti jäkevä lause "Anette sjunkeri surkea Tarjaan nähden,ähhäähää" (vapaasti suomennettu tuosta omituisesta metsäläisten tai hippeleiden slankikielestä)

    No itteasiassa Erkki on hyvinnii yliarvostettu tulkitsija. Sitä paitsi, oonmä käyny tukiota täälä Lahes ja kirjottanu hurrista ihan rehellisen B:n, et kyllä luonnistuu toinenkii kotimainen. Usotsie?

    Sulta meni nyt laulajat sekasin. Tarja oli se edellinen, huonompi, ei Anette. Ei vainskaa, eropeli. Ihan kelpo plikkoja kumpikii. Ite vaan enempi että... Ooh Anette, pitää sun laulaman. Tarja kiertää nytten soolona ja sie oot wissyksissä jaa... tsat tsat tsaa ja khattia päälle. Heippa!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämä 24! kirjoitti:

Ei oo paljoo äly täällä käyny...ja tuskin käykään...sääli niinkin hienon bändi palsta ku on.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu