Onko Turun satamassa Siljan terminaalin lähellä parkkihallia tai vastaavaa,vai onko ainoat paikat siinä laiturialueella. Muistaisin ajaaneeni ohi joskus jönkin sortin hallista, jossa olisi tämän tuntuista toimintaa. Kiitos mahdollisista tiedoista.
turun satama
10
4540
Vastaukset
- vikingin terminaalin
vierestä vähän Turun linnan suuntaan.
- häkki
Aivan Siljan terminaalin vierestä löytyy myös korkein verkoin suojattu häkki, joka suljetaan yöksi. Se ei ole katettu mutta onpahan yöajan lukittu. Olisikohan hinta jotain 8 €/vrk.
- Ville-Viikinki
ympäriltä löytyy ihan ilmaista parkkitilaa. Eikä ainakaan meikäläisen kärrylle ole siinä toistaiseksi mitään ilkivaltaa tehty.
- -Jere-
suoraan siljan sivuilta kopioitu teksti kohdasta paikoitus turun satamassa.
Paikoitus
Terminaalin vieressä on aidattu pysäköintialue, joka lukitaan yöksi. Alue ei ole vartioitu. Hinta: 7 €/vrk. Maksut automaatteihin.
Yleiset pysäköintialueet terminaalin läheisyydessä. Hinta: 7 €/vrk. Maksut automaatteihin.
Parkkitalo Turun satamassa, Toinen linja, 200 m terminaalista. Halli- sekä pihapaikkoja, aidattu ja lukittu.
Avoinna 07.00-08.30 ja 18.00-20.30.
Paikkavaraus: 041-4976556.
Hinta: 10 €/vrk (ulkona), 15 €/vrk (sisätila) - tuskin,
kukaan on niin hölmö, että menee skodaa räpeltämään. Hyöty nolla ja kiinnijäämisen riski kuitenkin olemassa...
- varaa skodaan,
tuskin, kirjoitti:
kukaan on niin hölmö, että menee skodaa räpeltämään. Hyöty nolla ja kiinnijäämisen riski kuitenkin olemassa...
tainnut tuon hinnat nousta viime tarkistuksestasi, ei välttämättä persaukisen auto lainkaan!
- En minä
varaa skodaan, kirjoitti:
tainnut tuon hinnat nousta viime tarkistuksestasi, ei välttämättä persaukisen auto lainkaan!
todellakaan maksaisi skodasta kahtakymmentä, puhumattakaan kolmeakymmentä tuhatta. Katsos kun osaan ajatella omilla aivoilla ja sillä rahalla saa parempiakin autoja. Ja jos laittaa vielä vähän lisää saa vielä parempia autoja ja laatua.
Ja miten tämä liittyy laivamatkailuun. Vähän lisää viikkarin hintoihin, niin pääsee kunnon hytteihin toiselle firmalla.
Ilmeisesti kuulut niin persaukisiin, jos pidät skodaa jotenkin kalliina. Sitähän se on ominaisuuksiinsa nähden, mutta rahasummana ei.
Sellaista se on. Yritä kestää.
- Anonyymi
Miksi oletat sataman ja varustamon kertovan tuon sivuillaan? Ihan vaan sivun täytteeksikö?
- Anonyymi
Lähellä junastoppia, lähellä bussipysäkkiä, lähellä laivaa, lähellä hotellia, lähellä...
- Anonyymi
Kyllä on.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236965Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421249Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271042- 75891
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733