Millaisia olette kauriit

organisaattori

Haluatteko aina loppupeleissä kuitenkin palauttaa järjestyksen ja kurin? Itse voin allekirjoittaa tuon. Rakastan järjestystä, vihaan kaaosta. Elämä on turvallista, kun on asiat ovat järjestyksessä. Venettä voi vähän keinuttaa, mutta ei niin paljon, että se kaatuu:)

9

2618

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaurisnauris
      • viiskymppinen vilma

        ,,järjestys olla pitää, edes jonkinmoinen, inhoan rojupesiä ja sekasotkua, vaikka saan kyllä itsekin joskus aikaan sellaisen..mutta täältä löytyy myös hyvä organisaattori, terkkui vaa kaikille kauriille!!


      • kaurisporo
        viiskymppinen vilma kirjoitti:

        ,,järjestys olla pitää, edes jonkinmoinen, inhoan rojupesiä ja sekasotkua, vaikka saan kyllä itsekin joskus aikaan sellaisen..mutta täältä löytyy myös hyvä organisaattori, terkkui vaa kaikille kauriille!!

        Tykkääksä muuten tästä? Vanha hyvä biisi:
        http://www.youtube.com/watch?v=0JucpOmQmnc&feature=related


    • kaurisshh
      • comewhatmay

        vaikka sattais vanhoja äijiä tai puukkoja:D


      • viiskymppinen vilma
        comewhatmay kirjoitti:

        vaikka sattais vanhoja äijiä tai puukkoja:D

        Oikeen on mieluinen kipale, juu.


    • juujuu ja jaajaa

      Siis varsinkin siivoiuksen suhteen olen todella laiska,en välitä vaikka olisikin vähän (tai aika paljonkin) sekaista. Mut toki siistimmässä asunnossa on kivempi olla.

    • sinnikäs ja sitkeä asioiden järjestelijä-- ja kaikki järjestyy aikanaan. Kauris on aina sorrettujen puolella. Tekee töitä väsymättä perheensä ja lastensa eteen. Mutta..... hänellä on kyllä usein tai aina omakin elämä. Voipa olla sivusuhdekin tai suhteita.
      Useimmiten ne kyllä perustuvat ystävyyteen vaikka saattavat sisältää seksiäkin (koska ilman seksiä harvepi sivusuhteeseen ryhtyy). Tämä stoori kertoo Kauris-Kukko ihmisestä joten siinä sitä onkin kestämistä, ainakin itsellä.

    Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      87
      3647
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      188
      1436
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1387
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1080
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1010
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      322
      999
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      45
      907
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      96
      879
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      79
      874
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      125
      852
    Aihe