kohdunsuu auki ja limalönttejä tulee

olen kävellyt päivittäin 0,5-1,5h. supistuksia tulee ajoittain kipeitä tuikkauksia ja nyt kauhistuin kun kohtuun menee sormet... apua
3461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tuo alapää saattaa tuntua erilaiselta nyt kun on raskaana. Ehkäpä kohtuun ei kuitenkaan mene sormet?

Mene synnärille, jos kuitenkin tuntuu siltä, ettei kaikki ole ok!

Äänestä
  • auttaa tuohon, jos kohdunsuu on lähtenyt avautumaan. Minulta kiellettiin kaikki liikunta, kun kanava lähti lyhentymään ja kohdunsuu avautumaan. Levolla saatu vauva täysille viikoille. Lopeta nuo kävelyt ja käy ihmeessä lääkärillä tarkistuttamassa tilanne, ennen kuin on liian myöhäistä. Liian pieni on vauva vielä syntymään.

    Äänestä

kohdun kaulaa liikaa..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv 26 kirjoitti:

olen kävellyt päivittäin 0,5-1,5h. supistuksia tulee ajoittain kipeitä tuikkauksia ja nyt kauhistuin kun kohtuun menee sormet... apua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu