Omat tietoni ovat vähän jälkijunassa.
Onko tietoa mikä on Ahtisaaren vapaamuuraristatus tällä hetkellä? Vaikuttaako kotimaassa vai ulkomailla? Jos Suomessa, mikä loosi? Mikä on hänen tämän hetkinen asteensa? Kiitos tiedoista.
Ahtisaaren rapparistatus
5
538
Vastaukset
- hantti
vuosaaressa jotain savupiippua ok-taloon.Jyrkkä harjakatto,asteita 45,ollut vaikeuksia liikkua korkealla.Muuten siisti muurausjälki.
- mara
Onko Mara muurari? Bilderberg-muurareiden tavoitteita hän on aina ajanut ja tulee aina olemaan samaa mieltä asioista kuin globalistinen valtaeliitti, joka käsittää mm. vapaamuurareiden salapuolueen.
- apupoika
noista entisistä presidenteistä ainaskin Ryti on ollut muurari.lähihistoriaan katsoen Kekkonen ja Koivisto eivät ole olleet.ja Tarja ei voi ollakkaan sukupuolensa vuoksi.
- emppu
olen kuullut marasta saman väitteen pari kertaa (eri yhteyksissä). onko tuulesta temmattu vai onko sillä todellisuuspohjaa?
- Veikko
Risto Ryti joutui aikoinaan hankaluuksiin presidentin virassa koska kuului kyseiseen järjestöön .mara on ollut varovaisempi eikä ole tiettävästi liittynyt järjestöön vielä virkakautensa aikana .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen234173Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki2233744SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!
Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot402704Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa
Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman242689Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä992681Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois
Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss92609Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)
Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.132406"Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa
Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita402374Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!
Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling642306Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue611801