Keskenmenoriski kaksinkertaistuu

3929
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ennen vanhaan on juotu paljon enemmän kahvia kuin nykyään ja vähemmän ollut keskenmenoja..en minä ainkaan usko noita "tutkimuksia"

Äänestä

päivittäinen yli 300mg kofeiinin saanti saattaa altistaa kesken menolle!

kahvi kupponen sisältää 60-80mg kofeiinia
tee sisältää n.40mg

elisiis jos vedät vaikka 7 kuppia kahvia joka päivä koko raskauden niin voi olla mahollista että saa keskenmenon...

Äänestä
  • On se hyvä että nämä suoli24-asiantuntijat päivittäin kertovat muille odottajille, mikä on terveellistä ja mikä ei, mistä tulee keskenmeno ja mistä ei. Kiitos kaunis, taidankin tässä keittää hyvät ja mustat päiväkahvit!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikäli.... kirjoitti:

juot kahvia!!!?

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200801207123667_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu