Kulkeeko lentokentältä bussia yms. Inglesin keskustaan? Jos kulkeen, niin mistä ne lähtevät? Paljonkohan taksilla maksaa lentokentältä keskustaan?
Lentokentältä Inglesiin
...
6888
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
tulee inglesiin ja riippuu montako teitä on 4-5 h kabtsii ottaa taxi joka maksaa n30 € bussi n.3 € pt henki,lätee kun tuut ulos tullialueelta,heti oikealle ja niinkaUN KULMAN TAKAA KUN NÄKYY B.ASEMA,ja se lähtee joka 20 yli
terve tuloo läpöön
Eli b.asemalta ja bussi 66 kohti Inglesiä. Osaakohan kukaan vielä sanoa, onko pysäkkiä lähellä c/Ganigo -katua tai IFA Buenaventura Hotellia?
Viimeksi kun Inglesissä kävin niin taxit aivan naurettavan halpoja! Ei väliä mistä ottaa niin taxa jotain -2€ luokkaa kaupungin sisällä ja joka paikasta löytyy ja jos ei niin optikolla käynti auttaa ;)
Lentokentältä taksi maksaa inglesiin noin 25-30 euroa.Voi ajatella,että euron kilometri maksaa taksi (PIDEMMÄSSÄ AJOSSA) kun taas Inglesin ssällä ja lyhyet siirrot ei maksa juuri mitään.
Hei!
Kysyit missä on lähin pysäkki. Bussi menee ainakin Tropical ostarin pysäkille. Siitä ostarilta on matkaa kävellen reippaasti noin 15 min hotelliin. En ole varma mitä kautta bussi ajaa. Mutta Buenaventura hotelli on yhden tien päässä. Joten sinne ei bussi eteen mene. Joudutte kävelemään ainakin 5 min jos bussi ajaa Tropical ostarista eteenpäin kohti Metro ostaria. Joten jos haluaa jättää seikkailun väliin ja mennä helpoiten hotelliin, on valinta taxi. Buenaventura hotelli on muuten ihan mukava, jos saa huoneet aurinkoiselle puolelle. Hotellissa ongelmana oli hissit jotka oli jatkuvasti rikki.
Hyvää matkaa.
jo viitsisit katsoa meidän aikataulusta niin seviää
kaikki pysäkit missä pysähtyy mikäkin bussi ja niin
myös koska lähtee mistäkin. ne muuten löytyy siitä
sun tietokoneeltakin