Voiko influenssa rokotteesta tulla nämä oireet?

visitor79

Voiko 2v9kk ikäiselle lapselle tulla influenssa rokotteesta seuraavanlaiset oireet,ja oireet ovat siis jatkuneet 1,5kk,2 kertaa ollut kuumetta 1,5kk:n aikana:
aivastelu,kirkasta räkää valuu nenästä,silmät kutisevat aina silloin tällöin,silmän vuotaminen,tukkoisuus(erityisesti yöllä ja aamulla),posket punoittaa satunnaisesti.
Voiko kyseessä olla rokotteesta tullut reaktio vai onko kyseessä selkeästi allergian oireet.Meillä on siis koira ja prick-testeissä on käyty:kissa oli 7mm ja koira 3mm.Ja kissaa ei siis ole eikä olla tekemisissäkään kissojen kanssa.

2

561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • missä on se

      ns. syypää=) Lapsi on todettu koiralle allergiseksi, oikein testein!
      Miksi teillä ylipäätään on perheessä vielä koira jos lapsi on todettu allergiseksi ja hän OIREILEE kuten kuvaat??!!!
      Voin astmaatikkona ja allergikkona kertoa että mainitsemasi tukkoisuus, silmien kutina ym., ne ovat kaikki erittäin kiusallisia oireita.
      Ja jos astma lapselle puhkeaa niin sehän ei sitten koskaan parane, remissiossa toki voi olla vaan ei koskaan parane.

      En voi muuta kuin ihmetellä näitä samoja asioita joita täällä tulee esille, sitä ettei se lapsen terveys AJA KAIKEN MUUN EDELLE!!

      Lapsen hyvinvoínnin pitäisi itsestään selvänä tulla ensimmäisenä!

    • kummitäti vm71

      Kummipoikani on 2 v. ja täsmälleen samat oireet olleet influenssarokotteen jälkeen. Jatkuva flunssa ja kuumeilu koko talven läpi. Ukilla sama juttu viime vuonna eikä enää suostu tänä vuonna rokotetta ottamaan. Koiraa eikä muitakaan kotieläimiä ole kummassakaan perheessä.

      Tuo prick-testi kertoo, että koira-allergia on ehkä tulossa. Itselläni tuli pari vuotta hankalan kissa-allergian perään. Eli valmistautukaan antamaan koira hyvään kotiin, jos lapsen oireet jatkuvat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      150
      7870
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      100
      7320
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7212
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      6868
    5. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      2
      6706
    6. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      75
      6374
    7. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      23
      6134
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6122
    9. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      47
      5478
    10. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5390
    Aihe