Mitä olette käyttäneet raskausarpien estoon?
MITÄ RASKAUSARPIEN ESTOON???
mamma2008
3790
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suosittelen rasvaamaan ihon aina pesun jälkeen. Vauvoille käytettävä öljymäinen suike auttaa hyvin ihon pysymään pitkään kosteana, eikä minulla ainakaan vielä ole näkyvissä minkäänlaista jälkeä. Niitä saa varmaan jokaisesta kaupasta vauvojen tarvikeosastolta.
Joo ja Geridal-öljy. Mullakaan ei ollut arpia ekassa raskaudessa, mutta sitten synnytyksen jälkeen siihen oli ilmestynyt pieni. Ei haittaa. Lapsi kruunaa kaiken. Saa nähdä miten menee tässä tokassa. En tiedä sitten auttoiko myös se, että oli pieni maha. En usko että tässä toisessa on niin pieni? : )
Käytin jostain neljännestä kuusta alkaen päivittäin Biothermin Biovergetures voidetta. Maksaa Stockalla n.35 e ja koko raskausaikana meni vissiin 4 purkkia. Ei tullut mahaan,rintoihin eikä reisiin tai takapuoleen kuin pari pientä naarmunnäköistä jälkeä ja nekin haalistuivat pois.Voidetta voi käyttää myös jo tulleiden arpien hoitoon.Moni on tätä voidetta kehunut enkä minäkään keksi huonoa sanottavaa.Suosittelen!!!