sammakkoko

mistä johtuu että uuden kerrostalon kylpyhuoneen lavuaarin ja sitten lattiakaivon putkisto kurnuttaa kuin sammakko joka kerta kun vettä hanasta laskee,rakennusfirma on vaan muka sanaton ja ihmeissään.
1187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

nykyään mitoitetaan kaikki niin tarkasti eli mitään ei ole tehtävissä paitsi jos siellä viemärissä on laattamiesten laastinjämät.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viemärissä? kirjoitti:

mistä johtuu että uuden kerrostalon kylpyhuoneen lavuaarin ja sitten lattiakaivon putkisto kurnuttaa kuin sammakko joka kerta kun vettä hanasta laskee,rakennusfirma on vaan muka sanaton ja ihmeissään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu