Mistä maasta corollat?

Jotkut toyotan myyjät sanoo, että uudet corollat tulee Englannista ja jotkut (ei myyjät) sanoo että Turkista :)
Mistä niitä nyt loppujen lopuks tulee ees ja missä valmistus?
2444
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Hatchback: Englanti ja Japani
Sedan ja Wagon: Turkki
Verso: Japani

Äänestä
  • ei mitään väliä mistä korollat tuuloo kuhan kavanopat maknelsit sopii

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


bööh kirjoitti:

Jotkut toyotan myyjät sanoo, että uudet corollat tulee Englannista ja jotkut (ei myyjät) sanoo että Turkista :)
Mistä niitä nyt loppujen lopuks tulee ees ja missä valmistus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu