Elikkäs kertokaapas millainen on hyvä perse? onko se pieni vai iso? onko se litteä vai pyöreä? onko se leveä vai kapea? onko se pehmeä vai kiinteä? jne. jne.
Millainen on hyvä perse?
neiti groove
101969
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
...kantaja tekee perseestään hyvän. Muodolla koostumuksella ei ole suurta merkitystä jos perseen yläpuolella on riittävän fiksut ja kehittyneet aivot. Sitäpaitsi vain koirat on kiinnostunu ensimmäisenä vastapuolen perseestä!:)
Sulla on siis hyvä perse jos susta siltä tuntuu!
tämän paremmin ei voi tätä asiaa enää selitää tässä on kaikki
Mahdollisimman iso, leveä ja pyöreä, mutta ei läski vaan kiinteä. litteät perseet ei iske ollenkaan. mielestäni perse ei ole koskaan liian iso jos se ei ole läski :)
..Jennifer Lopezin videon I'm Glad?
siinä näät erittäin kiihottavan, puristeltavan ja pantavan naisen perseen.
Hyvä perse on sellainen että sitä on kiva naida ja sen edellytys on se että sen omistaja osaa antaa sitä persettään herkullisesti. Eli hyvä perse voi olla niin tytöllä kuin pojallakin ja nussittavuus on ratkaisevaa.
sellane pieni ja pyöree..
Ei mikään kauhean iso eikä aivan pieni, riippuu sitten hieman tytön vartalosta, minkä kokoisena peppu vaikuttaa sopivalta. Muilta ominaisuuksiltaan se on sitten pyöreä, ennemmin leveä kuin kapea, ja pehmeä, mutta kuitenkin kohtalaisen kiinteä.
naamasta no ei ny sentäs.
hyvä ahteri on ihan sen omistajasta kiinni eli yhdyn e.makusen kommenttiin.
Parhaat löytyy J'Lo ja Lolalta.
Hyvät perseet voi jakaa kahteen kastiin: ns.tiukat pyllyt ja "herkut" pyllyt. Tiukka pylly on pieni (keskikokoinen), treenatun tiukka ja pyöreä. Matalalantioisissa farkuissa ei pyöri eikä lölly. Puristellessa tiukka ja napakka...Herkkupylly on leveämpi ja ehkä isompi. Pyörii kiihottavasti housuissa tai hameessa. Jäbä näkee heti että tässä on tavaraa jota koettaa. Ei muodottoman läski, vain luonnollisen kurvikas. Puristellessa niin pehmonen..Molemmissa perseissä tärkeintä terhakkuus. Perseen pitää hypätä silmille, erottua muusta kropasta. Lattapyllyt älkää vaivautuko!