Meni yksi kaunis päivä Megane 04 farkusta kuskin puolen sähköikkunan kytkin rikki. Tai ainakin luulin niin.
Vänkärin puoli kytkimessä toimi jees, joten uutta tilaamaan.
Asennettua kytkimen uudestaan,ikkuna toimi.
Parin viikon päästä kytkin lopetti taas toimimasta, vänkärin puolen toimiessa edelleen.
Rupesin jo siinä vaiheessa epäilemään että olisiko vika jossain muualla mutta toivoin että kytkin olisi ollut maanantaikappale koska mittasin johdot ja niistä tuli oikeat virtamäärät.
Liikkeessä sitten sanoivatkin että kytkin toimii, vika autossa.
Kysynkin ennen kuin lähden viemään auton hintavaan tutkimukseen merkkiliikkeeseen,onko jollain ollut vastaavaa vikaa?
Liikkeessä sanottiin että johdotuksessa tai boxissa...
Kiitos vastauksesta jo etukäteen!
Sähköikkuna Megane
Sasso
5
4803
Vastaukset
- percaukinen
Miten mahtoi ratketa tuo ongelma? Lähes sama ongelma täällä... Mitä maksaa uusi kytkin? Miten sen veden saa pysymään pois sieltä oven välistä? Sehän se hapettaa nuo kytkimet..
- gurpitsi
Oven välissä kulkee aina vesi, korjaa ikkunavika siten että laita ruosteenpoisto ainetta kytkimeen/liittimeen ja anna lillua muutama päivä. Sillä se korjaantuu.
- Anonyymi
Missä vika itselläni 05 megane mikään ikkuna ei toimi vänkärin puoli napsahtaa vaan
- Anonyymi
Lagunan 2.0t,-04 ikkunan nostin kuskin puolella ei änähdä, kaikki muut ok
- Anonyymi
Joo laita sinne uusi nostin meganismi, niin alkaa toimii taas!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865381
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai744719Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1314670Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3702114- 971756
- 991627
- 2571507
- 3561222
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581054- 2001021