Millä selviämme tästä?

Siis APUA!8e korotus!Siis kahdeksan euroa kuukaudessa!Tulomme hiukan yli 4800ekk,nyt vuokra jo 580ekk!Eikö ole kamalaa!Suhteessa pankin vuokra suhteeseen,olemme erittäin tyytyväisiä.Ennen kaikkea vapaita!taidetaankin tästä taas muuttaa,helppoa!
5203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vuokria rästissä , kun joudutte taas muuttamaan?

Äänestä
  • vuokristaan.

    Äänestä

Terve vain, jos tienaa vanhaa rahaa 30.000mk ja maksaa 3500mk vuokraa no en osaa sanoa jos ei ole älliä ostaa omaa niin siitä vain. Itse olen tuplannut rahat asunnon hintojen nousulla 15 vuodessa jos menee keväällä 1 miljoona 200.000 markkaan.rakentaminen maksoi aikanaan n,600.000mk
eli € aikaankin se kyllä maittaa..maksa vain vuokraa..pakko oli laittaa nykypolvelle markat kun ovat kadottaneet todellisuudentajunsa..ennen sanottiin että pennissä on miljoonan alku. Nyt sentit on turhia rahoja saati 5 ja 10senttiset
vaikka raha ei ole tärkein niin meno on aika hurjaa..palkat ja eläkkeet ei pysy korotusten mukana..

Äänestä

ja läskin? Oletteko naimisissa?

Äänestä

toistuvat postauksissasi. Tulosi ja vuokrasikin vaihtelevat päivittäin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuokran korotuksesta? kirjoitti:

Siis APUA!8e korotus!Siis kahdeksan euroa kuukaudessa!Tulomme hiukan yli 4800ekk,nyt vuokra jo 580ekk!Eikö ole kamalaa!Suhteessa pankin vuokra suhteeseen,olemme erittäin tyytyväisiä.Ennen kaikkea vapaita!taidetaankin tästä taas muuttaa,helppoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu