Kohta se on Haapavesikin

Suomi on valmistautunut määrätietoisesti Natoon liittymiseen jo yli kymmenen vuotta. Kohta se sitten vihdoinkin on totisinta totta. Haapavesihän olisi erinomainen Nato-kaupunki, kun se on keskellä metsiä ja soita, poissa muiden jaloista! Nyt vaan tiepohjia kunnostamaan, että kestävät Nato-panssareiden ajelua! On se sitten kommeeta!
6369
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

päätteestä, Haapajärvi on alueen sotapitäjä, suojeluskuntataloki pohojossuomen kommein, eihän täällä olis etes PÄÄMAJAA tarijota

Äänestä
  • sotaisampi.

    Äänestä

  • olisi parempi. On jotenkin kirjoitti:

    sotaisampi.

    vai?

    Äänestä

  • Kauheat konikapinat siellä käytiin, sen jälkeen pulajupinat. Tykillä ampua roiskittiin. Oli vähän isonlainen senaikaisen tykin rekyyli; piti olla kaksi tulenjohtajaa, toinen katsoi, mihin lensi kuula, toinen, mihin lensi tykki!

    Äänestä

suunta on Suomella oikea, Natohan on ainoa mahdollisuus seuraavan rytäkän tullessa. Suomen ei pidä koskaan enää jäädä yksin, on tuossa semmonen karhu naapurissa!

Äänestä
  • ennemmin kirppu tai satiainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Natossa! kirjoitti:

Suomi on valmistautunut määrätietoisesti Natoon liittymiseen jo yli kymmenen vuotta. Kohta se sitten vihdoinkin on totisinta totta. Haapavesihän olisi erinomainen Nato-kaupunki, kun se on keskellä metsiä ja soita, poissa muiden jaloista! Nyt vaan tiepohjia kunnostamaan, että kestävät Nato-panssareiden ajelua! On se sitten kommeeta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu