Rakkaani,
sanot pystyväsi tekemään kahta asiaa yhtä aikaa,
pesemään pyykkiä ja katsomaan A-studiota,
imuroimaan ja soittamaan verotoimistoon,
pesemään ikkunoita ja juttelemaan naapurille,
syömään ja lukemaan iltalehteä,
...
Vain yksi asia on sinulle vaikeaa,
pystyä olemaan onnellinen yhtä aikaa minun kanssani.
Rakkauden kaiut
8
224
Vastaukset
Noin se juuri joskus menee,
voi meitä erirytmisiä ihmisiä:/- Rajallinen_
Lienee aina hieman kakofoninen - tai ainakin itselläni se on monesti ihan muissa sävellajeissa kuin se kaiken järjen mukaan olisi hyvä olla.
- Mysteriet
Kertakaikkiaan hieno runo !
- Rajallinen_
Mukava kuulla ...
- lindalinda1
Sinulla on kirjoittamisen taito,
runon punonnan upea taito.
Jokainen runosi, saat niillä lähes aina lukijan,
ainakin minut pohtimaan elämää.
Pidän tyylistäsi.- Rajallinen_
Ilo kuulla - mukava kun joku saa noista kehitelmistä jotain ulos :-)
- Liu
Rakkautta kai parhaimmillaan huolehtia kumppanin onnellisuudesta. Kysyä, miksi et ole nyt onnellinen? Oletko huomenna onnellinen? Eikö voida olla onnellisia samoista asioista? Olemmeko liian erilaisia jos tulemme onnelliseksi eri asioista? Voisiko hellittää, ja nauttia hetkistä kun toinen on onnellinen? Sun runo oli hyvä, herätti ajattelemaan.
- Rajallinen_
En taida itsekkään päästä noin syvälle noihin kirjoittamiini sanoihin sisälle - mukava kuulla kun joku osaa jatkaa ja syventää asioita edelleen :-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.567825Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675911Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,635405Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515303Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084632Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1072343Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e41241Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol41185Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa371036Olin ihan varma että sä olet se oikea
Tunteet kuitenkin kuoli käyttäytymisesi johdosta. Hyvin tehty jos oli tarkoituskin. Oppia ikä kaikki ja jotkut ei opi ko451006