Sähläri

Olen pienestä pitäen ollut arka ja pelokas.Vakituista naiskaveriakaan ole.Olen eläkkeellä.Elämässä ei ole paljon mieltä.Olen 50v.mitä tehdä.
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen myös ollut pienestä pitäen arka ja pelokas..mutta lapsuuskodin olosuhteet tekivät minusta hullunrohkean. Olin kuin "päätön kana".Tuntui, että piti elää ja näyttää, että mua ei satu.. ei päälle eikä sisälle...vaikka todellisuudessa sisältä olin aivan vereslihalla.Sitten elämä toi eteeni ihmisen, joka uskalsi lähestyä "liian rohkeaa" ihmistä. Avioiduimme ja kuinka ollakaan...kun minulla oli puolisona lempeä,ehdoitta rakastava ihminen, minun hullunrohkeuteni alkoi murentua..ei tarvinnut esittää mitään, eikä olla mitään ja silti minua rakastettiin..Olen lukenut paljon psykologista kirjallisuutta eheytyäkseni siksi joka oikeasti olen. Aikaa parantumiseen on kulunut vuosikymmeniä. Uskon, ettei sinunkaan aikasi ole vielä ohi, tiedostathan pulmasi...ja se on iso askel muuttumisen tiellä. Onnea matkaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


polvis kirjoitti:

Olen pienestä pitäen ollut arka ja pelokas.Vakituista naiskaveriakaan ole.Olen eläkkeellä.Elämässä ei ole paljon mieltä.Olen 50v.mitä tehdä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu