kauriit joilla on jo se oikea hyppysissä!

kyselenpäuteliaana

Minkä ikäisinä olette tavanneet sen oikean? olen joskus kuullut että kauris tapaa oikeansa vasta 28 vuoden kieppeillä,pitääkö paikkaansa?
perustuu ilmeisesti johonkin planeetttojen juttuihin tuo väittämä...en ole täysin varma.

8

2158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kapricorn

      nuorena alle kaksikymppisenä, ja hän on aina vain se oikea:). *Halaus* hänelle!

      • kaurikauris

        Hän oli komea kuin nuori Adonis. Näin vain hänet, hän lumosi minut täysin. Rakkautta ensisilmäyksellä ja tiesin, hän se on!


      • se sama

        että minä en koskaan lähde. Jos hän lähtee, niin se on eri asia. Tätä rakasta, ainutta oikeaa en koskaan malttaisi jättää:).


      • Kapricorn
        kaurikauris kirjoitti:

        Hän oli komea kuin nuori Adonis. Näin vain hänet, hän lumosi minut täysin. Rakkautta ensisilmäyksellä ja tiesin, hän se on!

        minulle kaikkikaikessa. Ilman häntä en jaksaisikaan elää.


    • Vanha Kauris

      Itse tapasin ensimmäisen vaimoni vähän yli kaksikymppisenä ja melkein saman tien hankittiin myös lapset. Nyt kun lapset ovat olleet aikuisia jo jonkin aikaa, huomasimme vaimoni kanssa kasvaneeemme erisuuntiin - aluksi sitä oli vaikea hyväksyä pitkän liiton jälkeen ja aikamme venkoilimme totuutta vastaan, vaikka olimme virallisestikin eronneet. Ei ihme olimmehan yli puolet elämästämme viettäneet toistemme seurassa ja kestäneet niin hyvät kuin huonotkin ajat.

      Mutta kohtaloaan ei voi väistää - meitä ei oltu tarkoitettu vanhenemaan yhdessä, elämällä oli meille kummallekin tarjolla uusi tie. Minä olen iloinen, että olen voinut rakastua vielä vanhoilla päivilläni ja löytänyt elämääni naisen, jonka kanssa voin jakaa minulle ja myös hänelle läheisiä ja tärkeitä asioita. Vielä emme ole niin vanhoja, ettemme voisi elää yhdessä vielä yhtä ihmisikää ja valloittaa uusia "planeettoja" ja kiivetä uusille "vuorille".

      Harkitseva ja kaiken punnitsevana Kauris ehkä lykkää kumppanin löytämistä myöhempään ikään tai sitten rakastuu nuoruuden innolla tuulispäänä kuten minä. Mutta ei rakastuminen onneksi ikää kysy eikä horoskooppimerkkiäkään?

      • Paha tapa

        Minä olen rakastunut monta kertaa ja tulisesti ilman järjen häivää mutta ehkä nyt yli 40v. vasta löytänyt sen oikean


    • kauris+oinas

      ...se oikean tapasin,leskes jäätyäni 22vuotiaana.ölin sillon 24v,täss sitä kaks sarvipäätä on ollut 15v.avoliitos ja iha hyvin menny.

    • heleskettana

      tavattiin ku koulussa jo tapella nahisteltiin ekaks. ennenku älyttiin alakaa hellustaan.elikkäs 16 vee taiettiin täyttää samana vuonna.Kohta kolkyt vuotta oltu naimisissa.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1483
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      113
      951
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      781
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      774
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      730
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      72
      707
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      689
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      677
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      672
    Aihe