Olen menossa valmennuskurssille Tampereelle, joten ajomatkaa kotipaikkakunnaltani tulee n. 2h verran. Pitäisi siis saada asunto kurssin ajaksi.
Onko muilla kokemuksia tällaisesta tilanteesta ja kuinka sen ratkaisitte? Mistä saisi kämppiä näin lyhyeksi ajaksi? Olen keskustelupalstoille jo laittanut ilmoituksia, mutta onko joitain muita keinoja?
Kavereiden nurkkiin ei viitsi kahdeksi kuukaudeksi mennä asumaan, kun muutenkin opiskelijakämpissä melko ahdasta. Ja kuitenkin suht edulinen kämpän pitäisi olla, joten yksityinen tai kaupungin asunto ei välttämättä ole se paras vaihtoehto.
Saattaa olla väärällä osastolla, mutta... Kiitos vinkeistä!
Mistä asunto valmennuskurssin ajaksi?
6
869
Vastaukset
- yhteyttä
tampereen opiskelija-asuntoihin. voihan olla että sieltä löytyisi pariksi kuukaudeksi asunto. tai pyydä että joku laittaa tampereen yliopiston sisäiseen nettiin (tms.) ilmoituksesi, voihan joku vaikka olla lähdössä lyhyeen vaihtoon ja voisi vuokrata oman asuntonsa/soluhuoneensa juuri valmennuskurssin ajaksi.
- ''^^''
"Asuntoa voit hakea, jos olet läsnäoleva opiskelija tamperelaisessa peruskoulun jälkeisessä oppilaitoksessa tai sinut on hyväksytty opiskelemaan sellaisessa."
Näin sanotaan toas:in sivuilla, joten se ei onnistu. Mutta tuo yliopiston netti -idea on hyvä, kiitoksia. - Toasilainen
''^^'' kirjoitti:
"Asuntoa voit hakea, jos olet läsnäoleva opiskelija tamperelaisessa peruskoulun jälkeisessä oppilaitoksessa tai sinut on hyväksytty opiskelemaan sellaisessa."
Näin sanotaan toas:in sivuilla, joten se ei onnistu. Mutta tuo yliopiston netti -idea on hyvä, kiitoksia.Toasilla on usein ollut varsinkin keväisin vapaana (tyhjillään) soluhuoneita vähemmän suosituista kohteista. Itse kehtaisin kyllä soittaa tai käydä paikan päällä kysymässä, varmuuden vuoksi. Voi tietty olla, että Toasista ei ole apua, mutta ainahan voi kysyä. Itselläni on tosi myönteisiä kokemuksia Toasista.
- Minäkin^^
Itsekin olen menossa valmennuskursille tampereelle, jonne on kotoa n.2h ajomatka. Itse ajattelin tosin jollain tavalla onnistua kulkemaan autolla edes takas tai jotain..En oikein vielä tiedä mitä sen asian suhteen teen:)
- opiskelija1234
Minne haette opiskelemaan? Mulla on huone vapaana. Voisin mahdollisesti vuokrata sen tytölle, koska itsekin sellainen olen. Ilmoitelkaa tänne jos kiinnostaa. Mistä päin muuten tulette?
- ''^^''
Olisin innokas kuulemaan lisää vapaasta huoneesta. Olen 18v. tyttö Etelä-Pohjanmaalta ja aion hakea kauppatieteelliseen.
Ota yhteyttä: [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1116916KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3886577Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei653317Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521282869Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082460Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään351940- 1251834
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro211697Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1821367- 741257