Kumpi olisikaan parempi? Human Paladin, vai Blood Elf Paladin?
En pidä hordesta, mutta Blood Elffit ovat komeita.
Humanit ovat sellainen perusluokka, joten siksi siis human...?
Kumpia on enemmän/serveri ja eroavatko Horden ja Alliancen omat paikat epäreilusti verrattuna toisen alueisiin?!? :D
En pidä hordesta, mutta Blood Elffit ovat komeita.
Humanit ovat sellainen perusluokka, joten siksi siis human...?
Kumpia on enemmän/serveri ja eroavatko Horden ja Alliancen omat paikat epäreilusti verrattuna toisen alueisiin?!? :D
Vastaukset 19
Vanhimmat
Itse pidän henkilökohtaisesti enemmän blood elf paladinista, kuin myös hordesta.
Itse myös satun omistamaan human ja blood elf paladinin (level 70) ja omastamielestäni horde on huomattavasta alliancea parempi, koska jostain kumman syystä suurinosa alliancesta on huonoa englantia puhuvia peeloja, jotka tuppaa ninjaamaan kaiken mahdolliset, vaikka toki näitäkin tapauksia hordellakin löytyy, mutta huomattavasti vähemmän.
Elikkäs mene suosiolla hordelle, niin saat paremmat grindaus mestat, pick up gruupit ja parhaan mahdollisen pelikokemuksen.
Jaa että on muka human pala lvl 70? HAHA kyl näkee et oot horde kun tollai tuut haukkumaan alluja. Vaikka kuinka hordet haukkuis alluja niin sitä ne ei voi kiletää et hordeilla on enemmän näitä 10v idiootteja joiden mielestä jokin lähes lihaton ruttoon kuollut ukko joka osaa mennä näkymättömäksi on komea ja sitten alkavat huudella joka paikassa alliance suck. Allut ei pahemmin hordeja tule haukkumaan millekkään keskustelu sivuille toisin kuin hordet alluja, eli mietippä siitä kummalla on asiallisempaa porukkaa. otka "otka tuppaa ninjaamaan kaiken mahdolliset" et ole koskaan käynyt allulla instassa tai sitten olet mennyt aina instaan samojen ninjoitten kanssa etkä vain tajua sitä. Mites muuten hordet muka voivat pelata belf paladineillä kun itse sanovat että kaikki 10v noobit tekee palan koska haluavat olla sankareita? Taas kerran hordet puhuivat itsensä pussiin.
Human pala!!
FOR THE ALLIANCE.
Minulla on myös molemmilla puolilla 70 lvl hahmot ja kyllä se nyt vaan ainakin pvp:ssä tuntuu siltä että horde vie .Tämä on tietenkin myös serveri kohtaista mikä kannattaa muistaa .
Itse pelaan pelaamisen ilosta ja mielenkiinnosta pelannut molempia puolia .
Aloitin hordella mutta kun mukava peliporukka löytyi tuli lähtö alliancelle :)Oli kuin olisi aloittanut kokonaan uuden pelin kun kaikki paikat oli alussa täysin uusia .
Allekirjoittaneella lvl 70 human paladin, holy-spec. Humanilla kyllä tiettyjä kivoja pikku racialeja, kuten esimerkiksi perception joka on näppärä BG'lla (stealth-detection, roguet jää mukavasti nalkkiin.)
Belffeilla racialit on painottunu enemmän casteripuolelle. Mana Tap, arcane torrent (näppärä kylläkin, etenkin healereita vastaan), arcane affinity, magic resistance. Jos teet belffipalan niin suosittelen ehdottomasti holy/retroa johtuen juuri tuosta manatehokkuudesta.
Humaneilla racialit eivät ole niin manapainotteisia mutta hyvällä gearilla kyllä saat human paladinistakin kovan tason tankin tai healerin.
KUMMAT OVAT PAREMMAT "alliances via hordet"
rohkaise mielesi ja erotu massasta tekemällä kääpiöpaladin. kääpiöpaladiineja ei ole montaa vastaan tullut.
Tee dwaft pala ne on kivoja vaikka itse sanonkin.
PS: Olisko mikään hajua mikä ois hyvä luokka siis toisen manin levuttamiseen ?
Siis Mainiin tarkoitin.
Tarkoitat varmaan Mainia en osaa sanoa, odottele muiden vastauksia ehkä ne osaa sanoa:)
Kiitti:)
Np
Kyllästyin ite =P
Sorry mate, mutta mulla on jo pala ja ne on helppoi kehittää 1-80 ja kysyin, että millä luokalla olis hyvä alottaa seuraava 80 levune ?
PS: Jos tulee ehdotuksia niin tänne vastauksia kiitos! :) $
no dk olis nopsa mutta aikas tylsä (itellä o 80lvl dk) sanoisin että tee mage ne on aika hauskoja pelata ja hiton hyviä pvp:ssä
Okei! Kiitos viestistä ja kumpi rotu ois parempi human vai gnome ku en ite osaa oikee sanoo.
Nii kysyisin sitä et miten warlockilla saa tapettuu viholliset nopeesti ilman että ite menettää kauheesti enkkaa?
Hei
Täällä todellinen Tahvo minulla Pala kääpiö lvl74 Mutta ketoisiko minulle joku mitä nuo spec:it tarkoittaa kun jotkut puhuvat holy ja jotkut heal ja niin edes...
Holy spec on healausta varten Retribution on Damagee varten ja Protection on tankkausta varten