Suomen kieli pannaan

viisi vuotta eteenpäin ja suomenkieliset ohjelmat vain muistoja.. Ei hyvältä näytä. Loistavaa, digi-uudistus vain vähensi suomenkielisten ohjelmien tarjontaa suhteessa muihin.
1169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Yleisradion toimittajilta ei nykyisin vaadita suomen kielen hallintaa, joten haitanneeko ohjelmien poistuminen mitään? Joka toinen ilta uutistoimittajat "mitä ilmeisemmin" kertovat, että jonkin asian vastustus on "suurin kuin se on koskaan ollut" tai että jotkut asiat ovat "kauneimpia kuin koskaan".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


YLE:ssä kirjoitti:

viisi vuotta eteenpäin ja suomenkieliset ohjelmat vain muistoja.. Ei hyvältä näytä. Loistavaa, digi-uudistus vain vähensi suomenkielisten ohjelmien tarjontaa suhteessa muihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu