Meinaan vaan, että tilastokeskus julkaisee Q4:n rommaustilastot kohtapuoleen. Kyllä siinä hiki virtaa moneen tuulipuvun sisällä ja moni varmaan sovittaa köyttäkin kaulaan.
Q4:n ennakkotiedot
täältä
6472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Meitä tuhnuja siis. Tuulareilla ei ole mitään hätää kun niillä on jo se asunto, minulla taas ei ole mitään keinoa päästä pois täältä tuhnukommuunista.
Mitäs meinaat tehdä, kun kerrostalokasarmissasi ruvetaan aloittelemaan putkiremonttia? Kun vesi lakkaa juoksemasta ja neukkuläävässäsi ravaa toinen toistaan viinaltahaisevampia saamattomia lökäpöksyjä, aukaisee se helposti ummistuneimmankin tuulipuvun siniset silmät.
Minä tuhnuttelen uudessa asunnossa kuumia tuhnuja ja ostan rommauksen jälkeen OMAKOTITALON!
...tähän maailmaan uhoamiseltasi;-) Ettäkö ihan rommauksen jälkeen meinaat ostaa okt:n. Veikkaan tai siis huomaan tekstistäsi, että sinä kuulut siihen sarjaan, jolla ei olisi moiseen varaa vaikka se kuuluisi "syysale -70%" olisi todellista. Puhumattakaan asuntojen oikeista hinnoista nyt ja tulevaisuudessa.
P.S. "NE" eivät laske...
Ameriikassa vielä vähän yli vuosi sitten... Kriisi on sielläkin vasta alussa...
mikään vai roikkuvatko jo narun jatkona?
juuri alkaa putkiremontti, niin ketä voin syyttää?