Yksin maanantaina..........

El Salamakassa asustelen kantsiiko siitä lähteä yksin jonnekkin menomestaan taksilla ja yleensä uskaltaako taksiin luottaa??Olen 50 nainen. Kiitos jos joku viitsisi vastata. Miehet osaan kyllä hätistellä ympäriltä kokemusta on Gambiasta joka oli aivan mahdoton!
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kun taksin otat, niin ota sellainen jossa on vain kuski. Kyllä siellä ihan turvallista on, kun tarkkailee ympäristöään ja huolehtii että pää pysyy suht kunnossa. Ja kun sinulla vielä on tuota hätistelykokemustakin, sitä nimittäin tarvitaan! Aurinkoista matkaa! :)

Äänestä
  • Kiitos sinulle viestistä!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


uskaltaako???? kirjoitti:

El Salamakassa asustelen kantsiiko siitä lähteä yksin jonnekkin menomestaan taksilla ja yleensä uskaltaako taksiin luottaa??Olen 50 nainen. Kiitos jos joku viitsisi vastata. Miehet osaan kyllä hätistellä ympäriltä kokemusta on Gambiasta joka oli aivan mahdoton!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu