Kallasvuo osoittaa korostetusti

http://www.taloussanomat.fi/porssi-ja-raha/2008/01/24/Kallasvuo pyysi anteeksi Bochum-tiedotusta/20082413/103

Joku roti sentään. Ei se sakemannja kuitenkaan paljoa lämmitä..
4605
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No eipä ne tuhannen litlitkään suomalaisia paljon lämmitä, oikeastaan ainut asia millä sakemannit on suomalaisia lämmittänyt on ollut Rovaniemen polttaminen.

Turhaako sitä rahaa niille syytää, kun kun kyseinen tehdas ei paljon ammattitaitoa vaati, mitä ei muualtakin löytyisi.

Niin kauan olen tyytyväinen, kun suunnittelu ei mene kehitysmaihin.

Äänestä
  • Neuvostoarmeija olisi pystynyt monta kertaa murtautumaan läpi rintamalinjoista, jollei sakemannien lentokoneet olisi tulleet apuun.

    Toinen juttu on sitten, että miten syvälle Suomeen puna-armeijalla oli oikeasti hyökkäyskäsky. Eihän meille rupusakille ole kerrottu sodasta mitään muuta kuin propagandaa propagandan jälkeen.

    Saksalaiset polttivat Lapin, koska neuvostoarmeijan uskottiin valloittavan sotilaallisen tyhjiön heti. Niin ei käynyt.

    Nykytulkinnan mukaan, ainakin sodan loppuvaiheessa, Neuvostoliittoa kiinnosti enemmänkin antaa Suomelle kunnon opetus ja muodostaa puolustusvyöhyke Leningradin ympärille, kuin valloittaa koko Suomi.

    Äänestä

Kiitän kuitenkin Nokiaa tämän farssin esittämisestä, nautin tästä vähäsen.

Johto elää siellä jossain virtuaalimaailmassa, kun ne eivät ymmärtäneet heti, miten tässä käy. Nyt sitten joutuivat taipumaan median pellehyppyihin.

Äänestä
  • Kyllähän tästä vähän hupia irtosi. Kumma kyllä kukaan ei ole vihjaissut saksalaisille tämän rehellisen ja nuhteettoman herran tullipetoksesta..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nöyryyttä kirjoitti:

http://www.taloussanomat.fi/porssi-ja-raha/2008/01/24/Kallasvuo pyysi anteeksi Bochum-tiedotusta/20082413/103

Joku roti sentään. Ei se sakemannja kuitenkaan paljoa lämmitä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu