ääni ja kuva

moikka!

en tiedä kuuluuko tänne, mutta aina kun katson videota netistä tai kuuntelen sampleja, niin ääni ja kuva pysähtyy jossain vaiheessa, joskus kestää pitkäänkin että ei pysähdy. En tajua, missä vika.

Olen katsonut että kaikissa äänipalkeissa on äänet päällä ja suurin piirtein samoissa kohdissa. En tajua, mistä tämä johtuu. Ongelma alkoi siinä vaiheessa kun asennettiin uudestaan internet yhteys.

2

318

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että internet-yhteys asennettiin uudestaan? Laajakaistaanhan vain liitytään ilman mitään asennuksia.

      Kai tämä jokin Windowsin kirous on, niiden kanssa on helposti helisemässä. Windowshan sulla ilmeisesti on, vaikka et kerrokaan sitä.

      • moikka!

        heh, en tiiä. En tiiä koneista mitään.

        Mutta vissiin aina kun käynnistän koneen uudestaan, niin ääni ja kuva taas kuuluu, jonkin aikaa. Ärsyttävää! Eikä ole mitään laitteistoristiriitoja, mutta epäilen että midit ei toimi.. ääh, en minä tiiä. Joku viisaampi jos osaisi neuvoa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      194
      6769
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      158
      1975
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1658
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1370
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      54
      1185
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      44
      1059
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      98
      1017
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      6
      957
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      924
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      889
    Aihe