Haluaisin tietää että tykkäsittekö hotellin kahvista? Varmaankin jotain tummaa paahtoa? Voiko verrata johonkin esim. lentokoneessa tarjottavaan? Pystyn kyllä joitain tummiakin kahveja juomaan, mutta joskus on sattunut niin pahaa kahvia All inclusive hotellissa että on pitäny olla pariviikkoo kahvitta.
Kahvi Decameronissa
7
1716
Vastaukset
- penonome
Kahvi oli Decameronissa hyvää ja varsin pehmeäpaahtoista. Tarjoiltiin aina pöytiin ja kuumaa maitoa perään jos niin halusi. Väitän että et joudu olemaan kahvitta :)
- kahvittelut
Itse en ole kovin ronkeli aamukahvin maun suhteen, mutta aivan kohtuullisena kahvia kuitenkin pitäisin. Itse kävimme pääsääntöisesti Lobby 1:den aamiaisella. Jotkut kahvi friikit väittivät aamias kahveissa olevan suuriakin eroja, eri aamiaisravintoloissa, tiedä sitten. Onhan Panama keskellä kahvintuotanto aluetta ja cityn kaupoista löytyi kahvia joka lähtöön ja toivatpa monet kahvipaketteja Suomeenkin.
- suomalaisen kahvin ystävä
Olen lomaillut monessa Väli-Amerikan maassa ja Karibian saarilla. Mielestäni Panamassa ja Decameronissa, jossa asuimme, on ollut tähän astisista paras kahvi!! Kaksi viikkoa voin juoda kahvia aamuisin ja päivisin, mitä en ole voinut tehdä muualla. Viimeistään 1,5 viikon jälkeen olen siirtynyt teehen. Mies taas sanoi, että on liiankin "vaaleapaahtoista" =laihaa kahvia. Makuasioista ei voi kiistellä, ja hän joikin sitten espressoa.
- coffee...
Karibialta kokemusta parista paikasta ja siellä kyllä kahvit tuli juotua vaikka kotoisemmasta kahvista pidänkin enemmän. Jos vielä Rellun (ei autoa:) ottas kaveriks niin vois muutaman kerran naatiskella. Kiitos vastanneille!
- aamu-kahvittelu
coffee... kirjoitti:
Karibialta kokemusta parista paikasta ja siellä kyllä kahvit tuli juotua vaikka kotoisemmasta kahvista pidänkin enemmän. Jos vielä Rellun (ei autoa:) ottas kaveriks niin vois muutaman kerran naatiskella. Kiitos vastanneille!
en juo kahvia kuin aamuisin, mutta kelpokahvia tuolla hotellissa sai. Ja joka paikassa Panamassa, missä nyt kahvia nautin. Tuotiin kahvia kotiinkin, mutta ei olla vielä avattu pakettia :)
- PjaM
aamu-kahvittelu kirjoitti:
en juo kahvia kuin aamuisin, mutta kelpokahvia tuolla hotellissa sai. Ja joka paikassa Panamassa, missä nyt kahvia nautin. Tuotiin kahvia kotiinkin, mutta ei olla vielä avattu pakettia :)
Panama Cityssä kannattaa poiketa kahvin lisäksi myös maistamassa Cinnabonin loistavia korvapuusteja. Cinnaboneja löytyy ainakin Multicentron ja Albrookin ostoskeskuksita.
- se on tietysti makuasia
mutta minusta decameronin kahvi aamiaisella oli jotakin todella hirveää,lentokoneen kahvi on hyvää siihen verrattuna. Väri oli musta ja silti ei maistunut juuri miltään,lähinnä vedellä laimennetulta pikakahvilta. Tosin kummasti siihen viikossa tottui.. Ala carte ravintoloissa iltaisin saatava kahvi oli kyllä huomattavasti parempaa ja samoin muualla Panamassa kahvi oli hyvää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713338
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541879Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471819Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591714- 771594
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3411540Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811389The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201278- 1581152
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251135