Riihimäen sokerikot

ja kermakot

Keräilen Riihimäen sokerikkoja ja kermakoita.

Mistä mahtaisi löytyä tietoa näistä. Valmistusaikoja ja sarjan nimi sun muuta mielenkiintoista asiaa.

Ja hintatietoja olisi myös mukava vilkuilla.

3

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hanna
    • kermakko

      Antiikkiliikkeet yms. ovat paikkoja joista kannattaa kysellä ja vielä jättää omat yhteystiedot kauppiaalle, että tietää ottaa yhteyttä jos/kun kiinnostustasi vastaavaa tavaraa tulee. Ja aina kannattaa käydä huutokaupoissa joissa myydään kuolinpesiä yms. Joten seuraahan paikallisen lehden ilmoittelua. Turussa mm. nyt la 9.2.08 huutokauppa missä myynnissä mm. Riihimäen tuotantoa... Sokeri- ja kermakkojakin.

    • punainen lasi

      Mulla on Riihimäen Lasin punaista lasia olevat sokerikko ja kermakko sekä pienet lautaset. Ovat suht vanhoja ja kuuleman mukaan niitä ei valmistettu montaa kappaletta. Olisi kiva tietää jotain asiasta. En ole löytänyt mistään opuksista tietoa tästä "sarjasta".

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      30
      5567
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      183
      2128
    3. Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan

      Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus
      Oulainen
      8
      1778
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      162
      1659
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      32
      1354
    6. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      68
      1352
    7. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1344
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1204
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1175
    10. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      215
      1121
    Aihe