Laitellaanpa tänne kiitoksia niille jotka sen ansaitsevat. lähinnä ajattelin tietysti palveluammateissa olevia ihmisiä, mutta toki muitakin saa kiittää.
Rauhalan Siwan kassalla Tarja saa joka kerta mielen hyväksi ystävällisyydellään ja hyväntuulisuudellaan.
Loviisan apteekin tytöt ansaitsevat myös lämpimän kiitokseni. Monasti tuntuu, että vaiva helpottaa jo lääkettä ostaessa, kun lämpimät hymynne sulattavat kipua kuin kevätaurinko lunta.
Rauhalan Siwan kassalla Tarja saa joka kerta mielen hyväksi ystävällisyydellään ja hyväntuulisuudellaan.
Loviisan apteekin tytöt ansaitsevat myös lämpimän kiitokseni. Monasti tuntuu, että vaiva helpottaa jo lääkettä ostaessa, kun lämpimät hymynne sulattavat kipua kuin kevätaurinko lunta.
Vastaukset 26
Vanhimmat
k-hallissa erityisen hyvää palvelua :)
Kiva ja ystävällinen on Tarja. Hienoa että sisällä on "aurinko" vaikka ulkona keli olisi /c:stä. Toki kehuja ansainnevat kaupan muutkin myyjättäret.
Nimi ei jäänyt mieleen, mutta perjantai-iltapäiväruuhkassa hän jaksoi olla ystävällinen ja harrasti siinä kiireessä smool tookkiakin. Erittäin positiivinen mielikuva jäi, harvoin käy ko. paikassa mutta muistan ikävämpiäkin käyntejä vuosien takaa.
Kiitos kun et näyttäytynyt asoidessamme kaupassa viimeviikolla.
loviisan terveyskeskuksesta !
Ainut mies joka on ollut pikkupojasta saakkaa alalla. Kysy mitä vaan niin saat asiallisen vastauksen. Jos liikket ovat hidastuneet, se johtuu iästä ja terveydestä. Asioidessani kaupassa toivon hänen palvelevan minua, silloin tiedän etten tee virheostosta.
hyvää palvelua saanut :)
asiantuntevan terveydenhoitajan kanssa erilaisia kokeita. hinta/laatusuhde tosi hyvä. yksityisellä puolella sama satsi varmaan 300 €.
Loviisan puhelinosuuskunnan myymälässä oli avuliasta ja asiansaosaavaa henkilökuntaa. Eivät olleet unohtaneet sitäkään kuinka hymyillään :)
Kiitokset Loviisan apteekille hyvästä ja joustavasta palvelusta.
Kiitos kalastuksenvalvoja Erkki I, kun todella yrität kitkeä salakalastusta Loviisanlahdelta niin hyvin kuin kaupungin edustajat sen sallivat ja mahdollistavat. Sinun ansiostasi, eikä kaupungin virkamiesten, on täällä sentään vielä jokunen kuha jäljellä.
Nyt kun kaupunki vielä lakkaisi myöntämästä kalastuslupia salakalastusrikkomuksesta toistuvasti oikeudessakin tuomituille "ammattikalastajille" ja hoitaisi lupa- ja kartta-asiat kuntoon, niin hyvä tulisi.
Miten se "ruoho" saadaan ruotuun.SE VAATII monen hengen ympärivuorokautista työpanosta.
Täytyy vain rehellisten vesilläliikkujien pitää silmänsä edelleen auki. Vaikka oikeus vielä viimeksikin päättyi "Ruohon" suhteen lähinnä symboliseen tukistukseen, niin rangaistukset kovenevat rikoksen uusimiskertojen myötä.
Eli kun "Ruoho" seuraavaksi olisi kaiketi jo ainakin kolmannen kerran samaisesta salakalastuksesta oikeudessa, niin luulisi rangaistuksenkin olevan jo jotain muuta kuin nuhtelu ja uudet kalastusluvat kaupungilta. Eli pitääkö tässä alkaa levittämään "Ruohon" veneen kuvaa vesilläliikkujille, jotta osaavat tunnistaa ja soittaa viranonomaisille tarvittaessa.
Kun heidän "esimiehensä" eivät sitä kykene antamaan, koska eivät välttämättä ymmärrä missä mennään/ eivät haluakaan ymmärtää! J.U. taitaa ennemminkin paapoa seagrassia ja puoliammattilaiskalastuskuntaa hoitosuunnitelman ja kalastuslain kustannuksella saaden Y.M:n mukaan sählinkiin ja pakan sekaisin?
Pääosassa Seagrass.En tunne miestä enkä venettä eikä pyyntipaikat.En omista litraakaan merivettä, mutta ammatti ja rehellisten kalastajien puolesta suosittelen ehdotonta kalastuskieltoa. On väärin jos toisten pyydyksiin kajoaa.
Olen seurannut melko läheltä tätä "Seagrassin" tapausta enkä pidä mitenkään oikeana, että hän näin toimii. Silti on ollut aika huolestuttavaa huomata, että häntä ollaan kohta kiikuttamassa roviolle, vaikka kyse on vain kalastussääntöjen rikkomuksesta. Porukka tuntuu keksivän vaikka mitä juoruja tuon miespoloisen turmioksi. Olen seurannut tätä keskustelua jonkin aikaan. ja nyt tuli muun muassa heitto, että tuo "Seagrass" olisi kajonnut toisten pyydyksiin. Mahtaako oikeasti ollut niin?. Koska, missä kenen?
Kohta joku väittää, että on tavattu jonkun vaimon rysän päältä. Pysykää pojat asiassa, niin sitten on pokkaa vaatia myös "Ruohoa" pysymään säännöissä...
ne ovat vain omiaan sekoittamaan pakkaa ja vievät pohjaa pois asialliselta kritiikiltä, joten pysytäänpä asiassa.
Tää on?
Ystävällinen nuori hymyilevä blondi.Pelasti päivän.
Loviisan käräjäoikeudesta on kaikilla saatavissa päätös tuomiosta koskien Seagrassia. Ei ole kyseessä pelkästään ylimääräisten verkkojen asettelusta, käykää lukemassa, ei maksa mitään.
valittanut mukamas päätöksestä ja tällä varjolla saanut kuulemma ammattikalastusluvat ja kaupungilta luvan kalastaa. Asia tarkistetaan ja katsotaan pitääkö väittämä paikkansa. Jos ei niin sydämetön Blaketon pistänee paikallisen "greengrassin" ahtaalle ja varsinkin sen suojelijatahot mikäli sellaisia ilmenee...
Näitä kiitoksia - suutari on aina iloa tuottava ja ihan ehdoton äijä! Ja nautinto on kuunnella myyjien niinikään ehdottoman äijämäistä sanailua siinä autiontarvike yms. liikkeessä, joka sijaitsee katsastuskonttorin vierellä - mistähän sellainen verbalistiikka ja puhetapa kumpuaa?
Viime viikolla sain k-hallissa tosi hyvää palvelua!
Nuori, tummatukkainen tyttö jaksoi hymyillä ja jutella vaikka oli kauheat jonot.
Ja meni punnitsemaan perunatkin kun minä vanha unohdin.
Ja olen saanut häneltä aiemminkin hyvää palvelua.
On myös laittamassa omenoita hyllyyn välillä.
Sielläkin aina moikkaa kun näkee ja hymyilee.
Kiva asioida kaupassa.
Ja toinen kiitoksen kohde on apteekin tytöt.
Ei tunne itseään tyhmäksi kysyessään asoita.
olet unohtanut että pitää nukkua tuohon aikaan eikä keksiä huuhaa juttuja tänne.
Pailin juuri töistä, joten eipä tuolloin vielä täällä nukuta.
Ei voi poikaa ainakaan silittää,muut tekee sen.