Miksi savolaisilla on hassuja sukunimiä kuten Kuuluvainen, Niiranen, Tuppurainen jne?
Miksei heillä ole normaaleja sukunimiä kuten suomalaisissa?
Miksei heillä ole normaaleja sukunimiä kuten suomalaisissa?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niiltä Kalevan Pallon faneilta. Siellähän on koko kööri tuppuraisia. Kannattaisi vaihtaa jengin nimeksi 'tuppuraiset'.
Kuuluvainen on syntynyt Kuusankoskella ja on Tapparan kasvatti. Tuppurainen on syntynyt Oulussa ja on Kärppien kasvatti. Niirasia en löytänyt ainakaan sm-liigasta enkä mestiksestä yhtäkään. Eipä taida olla ainakaan KalPassa sen nimisiä pelannut viimeisen 20 vuoden aikana ollenkaan. Kannattaisi ehkä hankkia jatkossa enemmän tietoa ennen kuin asettelee noita provoja, mutta ihan hyvä yritys, ei siinä mitään. Enkä itse häpeäisi ollenkaan noita nimiä, enkä varsinkaan savolaisuuttani. :)
Savolaisia elintasopakolaisia on muuttanut Savon ulkopuolellekin. Putkat, katuojat ja muut viheliäiset paikat ovatkin siksi pullollaan näitä Niirasia. Pysyisitte siellä omassa paskalävessänne ja oppisitte tulemaan omillanne ilman muun maan tulonsiirtoja.
Ja et edes häpeä! Tosin onhan sellaisia paatuneita rikollisiakin, jotka eivät häpeä tekojaan. Näköjään on paatuneita savolaisiakin! Siinä menee monelta suomalaiselta hankkeelta rahoitus kun pitää teitä ihmiskunnan roskaväkeä auttaa.
Kannattas ottaa selää mistä puhuu.
Kuten kaikkeinnaurettavin SavoRULES!!!?? Vittu mikä pelle koko poju! Nimimerkki kertoo millä tasolla on menossa 12 v!!!!!!!!!!!!!!!!
Kyllä kuule kun katsoo tuota sinun tekstiä ja huutomerkkien ja pisteiden yms. käyttöä niin huomaa heti että sinä olet tosiaan joku onneton 12-vuotias finniturpa.
Nimimerkkiäkään et onnistu tolvana rekkaamaan, on se niin saatanan vaikeaa sinun kärpäsaivoille.