Miten minun tulee toimia?

Ajoin juuri humalapäissäni auton naapurin navetan kylkeen ja se meni navetan seinän läpi. Juoksin kotio ja naapuri ei ilmeisesti ole kotona kuin ei ole tullut ulos.

Myös humalassa oleva vaimoni alkoi juuri huutamaan minulle ja haukkumaan ja tirvasin häntä sitten nokkaan. Vaimo lähti juuri päivystykseen näyttämään lääkärille nenäänsä.

Olen ihan totaalisen rikki.
9679
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Miten olisi jos vaikka soittaisit poliisit paikalle setvimään tilannetta.

Äänestä
  • Paskalakithan ei minun asunnolleni tai tontille tule saatana!!! Niitten kyrpien perään en ala soittelemaan!!!!!

    Äänestä

vastaan kun se palaa...

Äänestä
  • Jään odottelemaan vaimoa ja pyydän häneltä myös anteeksi ja kerron että jos hän haluaa eron minusta niin ymmärrän kyllä hyvin.

    Kiitos teille neuvoista.

    Äänestä

  • Niin se pitää tehä kirjoitti:

    Jään odottelemaan vaimoa ja pyydän häneltä myös anteeksi ja kerron että jos hän haluaa eron minusta niin ymmärrän kyllä hyvin.

    Kiitos teille neuvoista.

    Aloitit klo 00.21, vastasit ekaksi 00.24, tokaksi 00.27, kolmanneksi 00.31 ja neljänneksi 00.41.
    Jotta terve vaan.

    Äänestä

Hommaa akalle kukkia ja leivo nisua. Sitten otat lakin kouraan ja viet naapurille koskenkorvapullon. Kyllä se siitä.

Poliisia on turha soitella paikalle. Onko niitä nykyään olemassakaan.

Äänestä

noinkin humalaiselta autonruttaajalta... ehdottaisinkin siirtymistä kertomakirjallisuuden piiriin noin niinkuin sinne kirjoittajapuolelle ;o)

Äänestä
  • En ole oikeasti ajanut koskaan kännissä ja naisia en lyö, en kyllä miehiäkään :)

    Äänestä

vai miten meni päivystykseen? Ei kai joka navetan kulmalla ole ensiapuasemaa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tein juuri rikoksen kirjoitti:

Ajoin juuri humalapäissäni auton naapurin navetan kylkeen ja se meni navetan seinän läpi. Juoksin kotio ja naapuri ei ilmeisesti ole kotona kuin ei ole tullut ulos.

Myös humalassa oleva vaimoni alkoi juuri huutamaan minulle ja haukkumaan ja tirvasin häntä sitten nokkaan. Vaimo lähti juuri päivystykseen näyttämään lääkärille nenäänsä.

Olen ihan totaalisen rikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu