Pidän ensikuussa omatoimisen pakettitalo esittelyn, esillä tilausluettelot ja kauppakirjat ja kerron mitä ei koskaan maksusta , ja pyynnöistä huolimatta ole toimitettu. Esittelyssä terassi kaide elementit, eli lautanippu .Rakennepiirustukset, jotka on johonkin 1,5 kerroksiseen tiilitaloon,minulla 1 krs puutalo. Esillä laaja valokuvasarja joista näkyy hajanaiset höyry sulut ,revityt Gyprockit, ontot elementit kun villat kovalla kädellä aseteltu.Myös kirjatut tiedot kuinka kauan kestää saada puhelimella yhteys myyjään( noin 15 min. tarkuudella .Sähköpostin vastaus ajat kuukausina, suurin osa vastaamatta edelleen.Paikalta puuttuu myyjä ja talotehtaan edustus ,Erikseen kutsutaan paikalle sertifikaatin myöntäneen laitoksen edustaja selittämään ,eikö millään ole mitään väliä sen jälkeen kun talotehdas sertifikaatin saa. esillä myös kaikkea puutavaraa joita ei vielä takassa poltettu eikä iljennyt taloon laittaa,talon tein sahalta ja rautakaupasta omilla rahoilla ostetuista tarvikkeista. Esittelyn tarkoitus avata silmiä ettei muiden tarvitse samaa kokea.Talomerkki ja myyjän henkilöllisyys paljastetaan lähempänä esittely tilaisuutta paikallis lehdissä ja ehkä netti ilmoituksessa. Saanhan minä omaani esitellä julkisesti, se ei ole laitonta eikä luvatonta.
PAKETTITALO ESITTELY
enskuu
41209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
missä moinen cat walk on?
tarkka osoite opasteineen tulee julki myöhemmin.Täällä pohjanmaan perukoilla kuitenki, jossa ei yleensä epärehelliset eläkeelle ehdi.
kusettajat majailevat. Suurin ero muihin siellä pohjanmaalla on että teillä jostain syystä kusetuskin kääntyy omissa puheissa hyveeksi.
laitas tiedot jakoon :)