Tää oodi olkoon Jaanalle.
Hän lähti kerran baanalle
Seiskameren tuttuun baariin
turvautuen vanhaan vaariin. :)
Hän lähti kerran baanalle
Seiskameren tuttuun baariin
turvautuen vanhaan vaariin. :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jaanan kanssa ei tosiaan tullut aika pitkäksi. Otettiin siinä kuppia ihan mukavissa merkeissä. Hänkin tiesi talvisodan vaiheista yhtä ja toista , melko paljonkin nuoreksi ihmiseksi.
Mutta hyvin kesti tyttö viinaa, melksin kuin yks lotta Syvärillä joka joi niin paljon kuin sille antoi ja lauloi vielä sittenkin ihan ymmärrettävästi Tykkipojan marssia. Nykyajan nuorissa naisissa on helmiä joukossa , niinkuin Jaana!
kärrypoika on vähän humalassa kun tulin just seiskast ja pave, & kumppanit jäi sinne mut anyway. jos te alatte jaanalle niin vittulette myös mulle muistakaa se retaleet. jaana on mun kamu ja en haluu teistä vihamiehiä jos ei oo pakko, te oootte heikoilla hangillla pojut juu
Kuhkit ylhäällä vielä aamuyöstä. Hermoihin tuollainen käy. Ja kun sen humalan rähinäkaljalla rakennat on tulos tämä. Räyhäät ja uhoot silmät ruudun katsomisesta punaisina. Mulla edessä maanantaina taas 247 ostoskärryä ja ne helvetin rullaportaat. Mun on pakko kerätä voimia nukkumalla. Ei kärryletka muuten liiku. Ei juokse palkka. Ei saa Siwan ostoskassillistaan maksettua.
mulla on kauhee kanuuna ja sä feikki kirjottelet mun nimimerkillä noita tyhmiä juttujas. eiks sul parempaa tekemistä oo? nimimerkkejä on biljardeja miks just mun pökkisit ruskean reiän ritari?