Yritinpä mennä kuntosalille ja mun käskettiin lähteä samantien takaisin kotiin. Ai en saa treenata itseäni hyvään ja timmiin kuntoon, eli ei toivoakaan siitä että lihaksia alkais kasvamaan! On se kumma että oon saanu porttikiellon kuntosalille. Onko kenellekään käynyt näin?? Mielestäni toi on jo törkeetä kun hyvä asiakas paassitetaan kotiin, eivät tule saamaan rahojani enää. Perustan oman kuntosalin omaan kotiini, vaikka tulee kalliimmaksi niin siinähän tulee, raha ei ole este. :)
Kuntosalikielto
*Vihainen*
61327
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
"raha ei ole este"
no teeppä se !
se et ne kohtelee maksavaa asiakasta noin.
Siithän oli tääl aikasemmin jo joskus juttuu...
Mun mielest tos ei oo mitään järkee. Se ei oo muuta ku vastuunpakoiluu. Ne ei vaan haluu ottaa sitä riskii et kävis niin ikävästi et joku sais sydänkohtauksen NIIDEN kuntosalil. Sitähän ne pelkää. Huonoo PR:ää.
Olisiko mahdollista, että kertoisit,mikä kuntosali on kyseessä? Helsingissä?
Nimeä en mainitse, jokainen saa itse päätellä. Eipä sieltä oo (minä ainakaan) saanut koskaan hyvää ja asiallista kohtelua. Moni muukin tätä mieltä.. Ja sitäpaitsi jos oikeassa ollaan niin tämä menee jo kiusanteon puolelle pagasti ja syynä on kateus?
Enkä edes ole siinä kunnossa että multa laihuuden perusteella voitaisi kieltää treenit! Sitähän se on, törkeetä.No mutta totisesti teen kuntosalin omaan kotiini, sitä multa ei kiellä kukaan, päinvastoin, naapurit iloisia kun kerroin että hekin pääsee kohta treenaamaan. Joo alkuperäisen viestini tarkoitus ei todellakaan ollut antaa ymmärtää että olisin miljardööri, sitähän mä en ole, ja saanhan mä itse päättää mihin rahani käytän?! ;)
Keskustassa?
Kävitkö siellä usein ja sitten ne vaan yhtenä päivänä tokaisi, ettet sä voi enää tullakaan?
Mulla on nimittäin itselläni ollut samanlaisia kokemuksia Elixiasta... Sillä mä sitä kysyin.
Joten sanoin että haistakaapa Paska, perusteetonta ja epäkorrektia, ei mitään järkisyytä oikeasti! Niitä on laihempiakin nähty kuntosaleilla kuin minä. Siksi ärsyttää toi porttikielto. Ei muuten mutta periaatteesta...Jokaisella pitäisi olla oikeus kuntoilla ja treenata, siinähän mun terveys paranisi jos saisin treenata. Pitää vielä hankkia muutama laite niin oma kuntosali on valmis.