ja käden turvotus yön jälkeen. Mistä mahtaa johtua? Kipua on kyynärnivelessä ulkosyrjällä ollut jo pitempään, ja jonkin aikaa turvotusta aamuisin kyynärnivelestä alaspäin ranteeseen ja sormiin asti.
sormien puutuminen
rispet
7698
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja helpoiten manuaalisesti hoidettavissa oleva vaiva.
katsoppa vaikka ton kaverin sivuilta hoito ohjeet eli goglaa manuaaliterapeutti, mynämäki ja hoida asia kuntoon. voit siinä välissä käydä vaikka lääkärissäkin asian kanssa (naurua)
Raajojen turvotus saattaa viitata suolan puutteeseen, eli merisuolaa ruokaan! Usein jo päivässä turvotus poistuu, kokeile. Suomalaiset huippu-urheilijat imeskelee useita merisuolarakeita päivässä ja heillä on se paras tietotaito käytettävissä.
Nuo kipuilut taas on usein lähtöisin niskan/selkärangan nikamalukoista, jotka aiheuttavat syvien lihasten kiristelyä ja hermopinteitä.
Manuaalinen hoito pitäisi auttaa. Ota yhteyttä sen alan ammattilaiseen.
Täytyy mennä lääkäriin, jos saisi lähetteen fysioterapiaan.
Mielummin manuaaliseen käsittelyyn. Fysioterapia ei juurikaan auta.
Ajattelinkin lähinnä omt-fysioterapeuttia, jolle saisin lähetteen. Vai onko sinulla ehdottaa jotain muuta? Mielelläni otan vinkkejä vastaan.
Siitä on ihan hyvä aloittaa. Monesti ovat aika hyviä. Tosin ei toki kaikki. Varsinkaan olkapäiden osalta. Mulla ainakin kiskoivat ihan väärään suuntaan.
Siinpä se, pitäisi tietää sellainen jolla on taito hyppysissä hoitaa oikein. Mietityttää vaan joutuukohan pitämään pitkän tauon kuntosalilta, painoilla tehtävät käsiliikkeet taitaa olla paras jättää väliin, että kipu rauhoittuu...Lekuriaika varattu. Kiitos rohkaisusta ;)