montako kaloria syötte vuorokaudessa?
paljon te syötte?
?????????
132326
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
päivästä, fiiliksestä ja liikunnan määrästä.
Yleensä 700-1000, joskus 400 joskus 1700
ei sil oo mitää väliä kuhan laihtuu :)
Korkeintaan 260. En suosittele, mutta kyllä tällä tavalla laihtuu todella nopeasti.
mä syön kans arkisin 200-300kcal ja viikonloppuisin max 600. ei hyvä, tiedän, mut ei voi mitään. :/
200-500 yleensä... Toisinaan sit 500-800.
Ja sit joskus harvemmin tulee mässäilypäivii... Yli 800 kcal. Mut jos tulee tai jos muuten tulee syötyy jotain mitä ei pitäis, niin sit kyl yleensä oksennan. Toisaalt pyrin välttään oksentamist, en haluu et siit tulee tapa. Eikä siit täl tahdil onneks tuukkaan.
Syön n. 500-1000 kcal ihan päivästä riippuen. Tietenkin on sitten niitä päiviä, kun kalorit jää jonnekin kahteen sataan ja niitä, ku menee yli 1500 kaloria nassuun. Silloin tulee kyllä osa ylöskin.
enintään 300 kaloria. tai siihen pyrin. joskus paljon vähemmän tai ei yhtään ja joskus jotai 400-500. ne päivät jollon menee yli on jotain pakkotilanteita ku vaikka jos oon menny perheen luo viikonlopuksi (opiskelen eri paikkakunnalla) niin äiti vahtii että syön.
joku 500-800 mullaki niitä päiviä millon syön vähemmän ja yleensä vkl enemmän. riippuu myös liikunnan määrästä, mutta alle 1000 yritän pitää.
en syö ku 150 kcal päivässä ja viikonloput syön mitä haluttaa enkä laske joten ehkä 5000 kcal :D
syön päivässä n. 500 kcal. Just äsken vetäisin ( suorastaan nielaisin kerralla maistelematta :p ) 750 kcal edestä suklaata, ja nyt on tosi huono olo, joten se oli siis tämän päivän ateriani kokonaisuudessaan. Toki sallin aina joskus noita herkkuhetkiäkin mutta sitten kyllä kontrolloin muita syömisiäni aika tarkkaan
n 1000-1200. paino ei noilla tipu niin nopeasti, mutta mulla ei elimistö kestä pienempää kalorimäärää. alkaa heti oksettaa, pyörryttää ja lähtee taju. niin matala veensokeri.
..mulla nimittäin on luonnostaan matala verenpaine ja verensokeri laskee sit tosi nopeeta alas jos en syö tarpeeks :( oon nyt kituutellu jollain 500-700 kcal/päivä, mut en oo sit uskaltanu mennä treeneihin ku pelkään pyörtymistä :S kävelylenkkejä oon nyt tehny ja tänäänki huippas ja oksetti, mutta jatkoin vaan. alko vaan niin suututtaa ku 1000kcal/päivässä ei antanu heti tuloksia :(
juttuja..siis uskomatonta...kuka deeku jaksaa olla 120kalorilla/päivä kovin pitkään,varsinkin jos harrastaa vielä liikuntaaa ja muuta touhuilee... ei kovin järkevää touhua... itse laihdutan 1200-1500 kalorin vauhdilla ja viime kuussa tippui jo neljä ja puoli kiloa... ja vielä 10kg ois jäljellä... eikä todella tarvi nälässsä kituuttaa:) tietysti jos ei muuta tee kuin nukkuu sängyn pohjalla/tai koulussa;) , niin jaksaahan sitä kait sitten puolinälässä olla..? terkuin kohta 50kiloinen:)
puoli litraa mustikka soppaa enkä mitää muuta =) ei kannata syödä yli 150 kaloria tai käykin nii et lihoo eikä laihu ollenkaa voi harmi!