Missä REnaultissa on sama kone ku Volvo 460 2.0-litrane? Olisin kiittollinen tiedoista.
Vastaukset 1
- muistaakseni sama
Se kone on oikeastaan sama kuin Rellu 19 mallissa yleinen "F-type" 1,7 litrainen. 2,0l versio taisi olla vain pitkäiskuisempi eli kampiakseli oli erilainen.
Apulaitteet sopinevat pääosin päittäin 1,7l koneen kanssa mutta 2,0l kokoisena ei tuota konetta tainnut olla kuin rellu 21- ja 25-malleissa.
Mahdollisesti Laguna I ja Megane I mallien 8v 2,0l kone on edelleen samaa huonetta ja sukua. Ainakin sekin kulkee "F-type" nimellä.
Volvon virityksessä oli ainakin 1,7-litraisessa erilaiset imusarjat ja peltipakosarja mutta ne sopinevat päittäin rellulta kotoisin olevaan lohkoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482