Jing gong mp5a4 jing gong g36c vai double eagle m89 ump?

Jing gong mp5a4 jing gong g36c vai double eagle m89 ump? Mikä näistä kolmesta olisi paras?
172561
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

jg g36c

Äänestä

double eaglen M89 on minun suosikkini. sen lähtönopeus on 350 jalkaa sekunnissa (eli jotain 115M/s) ja lipaskin on hi-cap. suosittelen

Äänestä

Joo elikkäs ostin tuossa hiljattain tuon Double eaglen ump45(m89:sin)ja hyvä ase on ollut ja lisäksi tehokas!!mukana tuli puhdistustikku jolla saa kaikki lippaat,piipun jne auki jos menee tukkoon..vaikka taitaa muissakin tulla mukana..minulla on ollut aikasemminkin Double Eaglen aseita ja hyvin on kestänyt vaikka ei ne kovin "laadukkaita" ole mutta pakkoko niitä on hajottaa?ihmeessä osta toi DE ump45(m89)TODELLA HYVÄ ASE!!!ja makso vain 99e siihen nähen etä tule pettymään!!!

Äänestä
  • Loistava ase! Lähdöt tosiaan erittäin rapeat, niinkuin tässä edellinenkin kaveri sanoi. Kyllä kirpasee ku rätkäsee 0.25g kuulalla 20m päästä. Ei tietenkään pääasiana ole se että sattuu vaan se että lentää pitkälle ja osuu :D. Tarkkuuttakin löytyy... Noin 50m päästä helposti nakutti reikiä pienoiskivääri tauluun. Hop-up on säädettävä, nakkaa tosin 0.12g kuulat alimmallakin säädöllä taivasta kohti(ainakin minulla), mutta niitä ei näin tehokkaassa vempeleessä kannata edes käyttää. Ase tuntuu kädessä tosi tukevalta, painoa löytyy 2,5 kiloa ja mistään kohtaan ei kuulu nitinöitä eikä natinoita. Muovi on hyvää laatua ja metallia löytyy! Hintaakin oli tyrmäävät 99€!!! Itse löysin tämän yksilön tokmannilta. Jos jotakuta tälläinen urbaani SMG kiinnostaa ja vähänkin epäröi jostain syystä niin älä epäröi enää vaan hae huippu tuote halvalla ja lähde rätkimään kuulia suu messingillä!! Tässä vielä muistin, että tuossa on piippukin messinkiä, joka on erittäin hyvä asia laadun kannalta, esim. alumiiniset vääntyy helpommin, puhumattakaan muovisista.

    Äänestä

  • I <3 muovikuulia kirjoitti:

    Loistava ase! Lähdöt tosiaan erittäin rapeat, niinkuin tässä edellinenkin kaveri sanoi. Kyllä kirpasee ku rätkäsee 0.25g kuulalla 20m päästä. Ei tietenkään pääasiana ole se että sattuu vaan se että lentää pitkälle ja osuu :D. Tarkkuuttakin löytyy... Noin 50m päästä helposti nakutti reikiä pienoiskivääri tauluun. Hop-up on säädettävä, nakkaa tosin 0.12g kuulat alimmallakin säädöllä taivasta kohti(ainakin minulla), mutta niitä ei näin tehokkaassa vempeleessä kannata edes käyttää. Ase tuntuu kädessä tosi tukevalta, painoa löytyy 2,5 kiloa ja mistään kohtaan ei kuulu nitinöitä eikä natinoita. Muovi on hyvää laatua ja metallia löytyy! Hintaakin oli tyrmäävät 99€!!! Itse löysin tämän yksilön tokmannilta. Jos jotakuta tälläinen urbaani SMG kiinnostaa ja vähänkin epäröi jostain syystä niin älä epäröi enää vaan hae huippu tuote halvalla ja lähde rätkimään kuulia suu messingillä!! Tässä vielä muistin, että tuossa on piippukin messinkiä, joka on erittäin hyvä asia laadun kannalta, esim. alumiiniset vääntyy helpommin, puhumattakaan muovisista.

    kauanko kestää ladata double eagle m89:n akku?

    Äänestä

  • penaWZ kirjoitti:

    kauanko kestää ladata double eagle m89:n akku?

    Nuo kaikki aseet ovat hyviä. Oma suosikkini on noista JG:n G36. Mutta tuota DE:n UMP:tä saa jopa 100 eurolla tarjoustalosta.

    Äänestä

  • Cullin kirjoitti:

    Nuo kaikki aseet ovat hyviä. Oma suosikkini on noista JG:n G36. Mutta tuota DE:n UMP:tä saa jopa 100 eurolla tarjoustalosta.

    nii että kumpi kannattaa ostaa toi DE ump-45 vai tää : http://www.proairsoft.com/acatalog/info_180918.html suositelkaa mulle sähkö asetta hinta 0-100 euroo

    Äänestä

  • pikkusoftaaja kirjoitti:

    nii että kumpi kannattaa ostaa toi DE ump-45 vai tää : http://www.proairsoft.com/acatalog/info_180918.html suositelkaa mulle sähkö asetta hinta 0-100 euroo

    Itellä on JG G36c toiminu moitteettomasti ja ollu kestävä paitti että nyt 5kk jläkeen pittää vaihtaa hoppi kumi..

    Äänestä

  • penaWZ kirjoitti:

    kauanko kestää ladata double eagle m89:n akku?

    ei kauaan itse en ole ottanut aikaa sekuntti kellolla viimeksi kun latasin se unohtui laturiin ja oli yön yli

    Äänestä

de on paras

Äänestä

Itse suosittelisin Jing Gongin G36C. Double Eaglen aseet ovat yleensä maanantaikappaleita. Jing Gong on nykyään Maruin tasoinen, toisinkuin Double Eagle.

Aseen lähtönopeus on keskimäärin 110m/s, eli pääsee pelailemaan vielä CQB:ssä. Itsellä on ollut tämä ase vuoden nyt, toisena sähköaseena. Viime sähköaseeni oli Maruin AK-47, ja tämä ase on paljon parempi. Kantomatka tällä aseella on 50-60 metriä, eli pitkälle lentää. Gekko on kompakti rynnäkkökivääri. Suosittelen käyttämään tässä aseessa 0,25 gramman kuulia, ne ovat tarkkoja näin kovassa tykissä.

Näillä perustein sanon että Jing Gong G36C aka Gekko on paras ase näistä.
-TwistedMind

Äänestä

osta se ump45 (omistan sen itse sen) koska

hyvät materiaalit
iso kokoinen lipas 300 kuulaa taisi olla
realistisen mahtava paino
taitettava tuki
paljon kiskoja
ei maksa paljoa

mikään ei ole täydellinen

-lipas on halon kokoinen
-mahdotonta käsitellä ilman vertikaali kahvaa

Äänestä

Jing Gong G36c

Tehokas (N. 110m/s 20 gramman kuulilla.)
Tarkka
Kiskot
Ei liian painava eikä liian kevyt
Taittoperä
470 kuulan Hi-Cap lipas
Lipastarjonta runsas
Edullinen
-Runko muovia
'
Ei muita miinuksia kuin että runko muovia, eikä sekään haittaa, mutta ei passaa heitellä kalliolta alas.

Äänestä

Onko Double Eaglen m89 säädettävää takatähtäintä?

Äänestä

Siinä on säädettävä taka tähtäin ja minulla on huutonetissä myytävänä tämä DE:n M89 UMP jonka mukana naamioitu maski 85e ja lippaan koko on noin 500 ja lisää tietoa linkissä http://www.huuto.net/kohteet/airsoft-ump/183882352

Äänestä

aion itse ostaa tuon m89 kaverilta on ollut kuulemma hyvä ase. mutta lipas ei tahtonut toimia kunnolla mutta sai sen korjattua.

Äänestä

En jaksa kirjoittaa nyt pitkästi, koska kirjoitettavaa ei oikeastaan ole.
Suosittelen G36C:tä, koska...

Tehokas
Tarkka
Hyvä hoppiyksikkö
Valmiina tähtäinkisko(ja?)
Realistinen (Lukko, rungon materiaali(vaikka muovia, oikeassakin on muovia(polymeeriseosta)))
Sopii Bundeswehr-settiin hyvin(halpa setti, alle 20€ saa)
Parempi valmistaja kuin DE (enemmän aseita, joihin verrata)
ver.3 rataslaatikko (luotettava)
Hyvä hoppiyksikkö
Rakenteellisesti hyvä, jämäkkä

/- Saa taitettua lyhyeksi(muutkin saa, siksi neutraali ominaisuus)
/- Ei merkintöjä (niin valmistajan kuin aitojakaan)(neutraali)

-Pieni akkupesä, voi toki suurentaa (vakiona mahtuu vain 8.4 mini änkeämällä)

Tulipas sittenkin kirjoitettua. Toivottavasti infoähkystä oli apua jollekulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asgsgdfrsj kirjoitti:

Jing gong mp5a4 jing gong g36c vai double eagle m89 ump? Mikä näistä kolmesta olisi paras?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu