Tehty on Viipurin reissu,kävimme sitten Pietarissa asti äkkiseltään.Olga on kovasti apua saanut.Sinne on viety koiranruokaa,hihnoja valjaita,kynsien hoitovälineitä ja lääkkeitä.Myös huopia ja täkkejä.Kaksi sekarotuista sieltä on tälläviikolla tulossa Suomeen.Pääkaupunkiseudulle toinen ja toinen kainuuseen.Siis kaikenkaikkiaan se irtokoirien määrä Venäjän puolella on tosi suuri ja tuntuu,että ne kokoajan vaan lisääntyy.Siellä on paljon niin huonokuntoisia koiria,että niille ei ole paljon tehtävissä muuta,kuin se ainoa vaihtoehto,lopetus.Tosin on siellä myös lapset huonoissa oloissa,lastenkodit on kylmiä ja lapset jatkuvasti sairastavat.Maassa on kuitenkin rahaa,jolla saisi aikaan mitä vain,mutta heikko-oloisia tuo raha ei tavoita.
No,me emme asialle voi mitään,emmekä voi auttaa kaikkia ihmisiä,emmekä koiria.Mutta tämä reissu on taas tehty,ja tavarat viety,tai suurin osa ostettu Venäjän puolelta ja katsellaan,missä vaiheessa teemme seuraavan.
No,me emme asialle voi mitään,emmekä voi auttaa kaikkia ihmisiä,emmekä koiria.Mutta tämä reissu on taas tehty,ja tavarat viety,tai suurin osa ostettu Venäjän puolelta ja katsellaan,missä vaiheessa teemme seuraavan.
Vastaukset 3
Vanhimmat
rahaakulkukoiriin kun lapsia kuolee kadulla nälkään ja tauteihin sekä kylmään. niin kumpien henki on arvokkaampi
jokainen valitkoot itse kohteen, mihin laittaa rahaa tai auttaa. joten älä sinä täällä itke, väärä palsta sinulle, juntti. minun mielestäni koirat ovat tärkeämpiä, olet esimerkki, miksi ihmisten kohtalot eivät paljoa nappaa
Sitä hanuriasi.Mitäs pahaa tuossa aloittajan viestissä nyt löysit?Myös minä olen käynyt paikanpäällä ja tuonut koiran sieltä itselleni.Eikös tässä ole juuri koirien parhaasta kysymys.Älä sinä itke täällä,sulle taitaa olla väärä palsta.Kukahan se juntti oikein on,kysyn vaan.Aloittajalle hyvää kevään jatkoa koirien parissa.