Edullisia juhlatiloja helsingissä

päivänsankari

Tiedättekös helsingissä sijaitsevia edullisia juhlatiloja, mökkejä yms vuokralle viikonloppuisin? Juhlat olisi tarkoitus järjestää mutta koska kaupunki vaihtuikin helsinkiin niin edullista tilaa on ollut vaikea löytää. Monet paikoista ovat asettaneet juhlien takarajan klo 23. Parasta olisi jos juhlat voisivat kestää aamunkoittoon ja sitten aamusta siivous ja kotiin.

35

48267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkkkkkkkkkkkk

      ... eipä ole edullisia, ainaskaan jos aiot omat tarjoilut ja henkilökunnan tuoda mukanasi.

      Helsingin seudulla on todella vähän "mökkejä" tms. oissa pitää omat pirskeet, tiloja on mutta yleensä niistä on otettva myös tarjoilu ja henkilökunta vähintäänkin viinat on ostettva samaan syssyyn.

      tässä pientä vinkkiä:

      http://www.hel2.fi/convention/FI/bankettipaikat.asp

    • Toni
    • 1803
      • glodiska1

        paljonko se maksaa suunnilleen tai noin???


    • Il canto sali Helsingissä, Kulosaaressa, Voi juhlia pitempäänkin.www.juhlatiloja.fi

      • hienoa, kun Helsingissä juhlatila ,on vielä edullinen, kiitos vinkistä ,


    • Viiskyt ja risat

      on sellainen puinen talo heti ostarin takana. Se oli mun syntttäreillä vuokralla muutama vuosi sitten. Ei maksanut paljon, omat ruuat ja juomat. Juhlat jatkuivat aamuneljään. Seuraavaana päivänä siivottiin. Bileet olivat oikein onistuneet.
      Suosittelen.

      • Tanja234

        MIkä on punainen talo? Oisko tarkempaa yhteystieoa tilasta?


    • -l-

      Muakin kiinnostais, mikähän puinen talo Lauttasaaressa..?

    • ssssssss
    • juuvveri

      Tiedän ainakin yhden edullisen juhlatilan Kulosaaressa ILCanto sali.
      www.juhlatiloja.fi

      • Kesähäät

        Mahtava vinkki! Siellä tanssittiin meidänkin häitä ja oli tunnelmaa ja loistava sijainti! Ihastuttava paikka! Voin suositella lämpimin ajatuksin!❤


    • Antti

      Rehellinen mainospuffi: minulla on edullinen juhlatila Villa Kaislikko, www.kaislikko.fi, tarjolla saariston rauhassa, muttei kaukana kantakaupungista. Saa tuoda omat juomat, ja täältä löytyy juhlatilan lisäksi myös vuokrattava sauna.

    • arasmus

      Onko kellään kokemusta punaisesta talosta nyt näinä päivinä?

      • eetu20

        On kokemusta. Enää ei saa olla kuin 24.00 asti.


      • Sissi
        eetu20 kirjoitti:

        On kokemusta. Enää ei saa olla kuin 24.00 asti.

        Löytyykö mistään kuvia Punaisen huvilan sisältä? En löytänyt kuin ulkokuvan? Millainen on sisältä?


      • Kokemusta
        Sissi kirjoitti:

        Löytyykö mistään kuvia Punaisen huvilan sisältä? En löytänyt kuin ulkokuvan? Millainen on sisältä?

        Hei,
        Punaiseen Huvilaan voi käydä tutustumassa ma, ke, to klo 10 - 15 ja ti 10-16, jolloin Huvilalla toimiva Lauttasaari-Seuran toimisto on avoinna.
        Vuokrattavat tilat koostuvat isohkosta huoneesta, lähes samankokoisesta (ihanasta!) verannasta ja pienemmästä huoneesta, jota monet käyttävät esim. tarjoilun esillepanotilana. Itse järjestimme rippijuhlat siellä, istuva päivällinen 30 hengelle. Keittiö on kyllä haasteellinen, kaikki on paras tuoda valmiina, koska isommalle porukalle esim. ruoan lämmittäminen ei onnistu, enkä tiskaamaankaan siellä haluaisi ruveta - liian ahdasta.
        Mutta erittäin tunnelmallinen paikka esim. illanistujaisiin tai kokkarityyppisiin vastaantottoihin, jolloin kaikki eivät yhtäaikaa ole paikalla.


    • tyytyväinen asiakas

      Herttoniemessä on oikein mukava Casa de Festas niminen juhlatila.Sisustettu etelän tyyliin,palmuja yms.Esiintymislava ,iso telkkari,nahkasohva lounge,tosi siisti ja huippu edullinen.Katso casadefestas.fi .He myöskin sisustavat tarpeen mukaan.Voit toki vuokrata vain tilan ja omat juomat sekä ruoat voi tuoda paikalle.Erittäin joustavaa aikojenkin suhteen.Kannattaa katsoa myöskin Facebookista jäätävän hienoja juttuja,casadefestasbrasil.

    • Kevin 30

      Kiitos vinkistä tyytyväinen asiakas,varasin juuri 30-vuotis juhlani Casa De Festasta.On se hieno ja EDULLINEN paikka,verrattuna muihin juhlatiloihin täällä Helsingissä.Eikä ole mitään tiukkoja kellon aikoja.Värikästä meininkiä kerrankin,ei sitä perinteistä harmaata...Jatkakaa samaan malliin!!!
      Wau!!!!

      • bilehile3

        Minkä hintainen oli paikka sekä kuinka myöhään siellä casa de festasissa sai olla? Saako loppusiivousta? Kokemuksia kaivattaisiin :)) Miten 30.v bileet sujui?


      • Anytik

        Suosittelen kovasti


    • pieni ja punainen

      Mulla oli valmistujaiset Vuosaaren merimieskirkossa. Musta ihan sopiva paikka perhejuhlatyyppiseen miitinkiin.

    • Bileet

      Täältä löytyy myös paljon upeita ja jänniä tiloja: http://venuu.fi
      Voi rajata paikkoja esim. sen mukaan, onko omat juomat ja ruoat mahdolliset.

    • er3

      Meidän häät on Aitio Salissa www.aitiosali.fi
      Mannerheimintie 113 -- aika makee paikka, voi juhlia 06.00 asti !

    • SallaMaariaJ

      Meillä oli erilaiset pikkujoulut Krunikassa, laivan nimi on ms Marival II. Tiedot on tuolla http://suomensaaristokuljetus.fi/?cat=45

      Me järkätään toiset juhlat maaliskuussa samassa paikassa, koska tila on ilmainen, kun ostaa ruoat heidältä. Ja omat juomat sai tuoda, säästettiin siinäkin rahaa...

      Tuo pisti silmään, että pöytäruokapaikkoja olisi jopa 60 henkilölle. Tulee kyllä ahdasta, jos 60 ahtautuu samaan tilaan syömään, varsinkin talvella, kun ei pääse ulos! Meitä oli 25 henkilöä. Tämän perusteella ehkä 40 olisi maksimi ruokailijamäärä. Kesällä mahtuukin varmasti tuo 60 ruokailijaa, mutta epäilyttää kyllä, että sisätiloihin kaikki mahtuisivat istualtaan syömään. Ja kuka nyt seisaaltaan viitsi pitkän kaavan kautta aterioida, kysympähän vaan...Mutta siis suosittelen!

      Onko tietoa tilasta noin 100 hengen iltatilaisuudelle Helsingin keskustasta?! Tilassa pitäisi olla esiintymislava yhtyeelle ja omat juomat täytyy saada tuoda. Ruoat voidaan ostaa tai tuoda itse. Kokemuksia kehiin, kiitos!

    • raipeman33
    • ringa1

      www.salmisali.fi
      Iso yhtenäine tila ja voi juhlia 06.00 asti saa tuoda omat juomat !

    • KaisaVee

      Yksi vaihtoehto olisi tietysti vuokrata juhlateltta. Sastamalasta toimittavat, kokoavat ja purkavat. Eikä juhlia tarvitse lopettaa kesken. :)
      http://www.vuokrateltat.com/teltat/

    • JuhlatLarussa

      Lauttasaaressa myös uimarannan vieressä Villa Salin. Voi juhlia omilla tarjoiluilla myöhempäänkin, mutta sopii vain istuviin juhliin. Tanssilattiaa ei tilaan saa, sen sijaan huvilalla on hieno piha ja maisema:
      http://www.naisunioni.fi/tilat/villasalin

    • Juhlija

      Ihanat häät vietettiin keväällä rakkaan vaimon ja 50 ystävän kanssa IL CANTO-salissa Kulosaaressa. Ihastuttava ja vielä edullinen paikka.

    • Puuhia

      Pitopalvelu pilke , mainiot omat tilat , max 40 henk. Ja edullinen .tapulissa .

    • hanna8988
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Helsingin keskustassa Kaisa13.fi

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen kannatusromahdus ilahduttaa

      Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.
      Maailman menoa
      151
      4523
    2. Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?

      Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o
      Ikävä
      196
      3218
    3. Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän

      elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi
      Maailman menoa
      106
      2818
    4. Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?

      Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis
      Maailman menoa
      25
      2775
    5. Pitkän päivän ilta

      Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel
      Ikävä
      145
      2742
    6. Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin

      Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos
      Puolanka
      38
      2104
    7. Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon

      ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu
      Maailman menoa
      55
      2005
    8. Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?

      Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat
      Kuhmo
      12
      1939
    9. En selvinnyt ilman naarmuja

      Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa
      Ikävä
      13
      1865
    10. Olet ainutlaatuinen

      Sinussa on jotain, jota en osaa oikein edes pukea sanoiksi. Jotain paljon syvempää, kuin ulkoinen ihanuutesi. Jotain ain
      Ikävä
      38
      1129
    Aihe