Rautakaupassa huomasin Kensapuun keittiö myynnin. Onko kellään kokemuksia? Laatu vaikutti hyvältä, kun laatikostoja ja mekanismeja kokeilin. Hinnasta ei vielä tietoa, myyjä vakuutti, että hintataso on vallan kohtuullinen, ja laatu ok.
Kensapuu- keittiö
9
6993
Vastaukset
- ruliii
Kensapuu valmistaa mielestäni ainoastaan kalusteovia. En usko että valmistavat runkoja lainkaan, eikä nettisivuilla puhuttu sanaakaan kalusteiden valmistamisesta tai myymisestä.
Korjatkaa jos olen väärässä.- ???
Runkoja saa myös, mutta kalusteet kootaan itse, laskee tietty hintaa jo sekin.
- ruliii
??? kirjoitti:
Runkoja saa myös, mutta kalusteet kootaan itse, laskee tietty hintaa jo sekin.
Mistä ne rungot siis tulee? Epäilen ettei Kensapuulla ole oikeastaan mitään tekemistä tämän asian kanssa..
- ???
ruliii kirjoitti:
Mistä ne rungot siis tulee? Epäilen ettei Kensapuulla ole oikeastaan mitään tekemistä tämän asian kanssa..
NO, ainakin minulle kaupattiin runkoja ovien kera tänään siellä rautakaupassa...
- Asia on
niin, että Kensapuu valmistaa vain kalusteisiin tulevat ovet, ei siis runkoja. Tämä on faktaa! Mikäli K-rautasi kauppaa sitä kokonaan Kensapuun tekemänä he valehtelevat tai eivät tiedä sitä itsekään.
- Nimetön
Kensa valmistaa vain ovia, rungot tekee joku muu. Kensan ovia saa usealta keittiötoimittajalta, jopa Novartiltakin.
- Anonyymi
Kirjoitin jo suomi24, mutta vastaan vielä. Alle viiden vuoden kaikki kalvot irtosivat.
Siis niin harmi ja kalliit olivat. Kerran ne korjattiin eikä ollut mitään apua. - Anonyymi
Meillä kiiltävän valkoisista ovista alkoi irrota pinnat n. 8v asennuksesta. En ole kuullut että minkään muun valmistajan kohdalla näin olisi käynyt! Tuula L
- Anonyymi
Ikävä kyllä kaikista kalvo ovista irtoaa pinnoite,varsinkin jos lämpö pääsee vaikuttamaan oviin. Siis ei ikinä kalvo ovea mihinkään käyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574224Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1393713Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92411Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti732002Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1501891- 1181789
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181788Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241399Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1551075