Millaisia ovat nuo Galaxyn keulassa sijaitsevat suitet? Peräpään parvekkeelliset suitet saavat discosta roskia ja meteliä (yökerhosta myös), mutta entä keulassa? Onko siellä "melupesäkkeitä"?
Galaxyn keulassa sijaitsevat suitet
8
945
Vastaukset
- viihtynyt
Eipä juuri meteli vaivannut kun viimeksi olimme keulapään hyteissä. Hyttiosastolla on oma erillinen väliovellinen käytävä eikä läpikulkuliikennettäkään juuri ole. Näkymä hyttimme ikkunasta eteenpäin oli täsmälleen sama kuin TV:n reittikamerasta. Kamera oli ilmeisesti aivan hyttimme ikkunan yläpuolella.
Pienen pieni haitta oli hytin ikkunaseinän lievä vinous rajoittaen liikkumista aivan ikkunan äärellä. Toisaalta olihan hytissä kuitenkin keskivertohyttiä enemmän tilaa. Niin ja hytin sijainnista oli ehkä se huono puoli, että sieltä oli pitkähkö matka kaikkialle muualle.- pitkä matka
kaikkialle. Palvelu ei ole edes sinne vielä löytänyt.
- myös Galaxylle
pitkä matka kirjoitti:
kaikkialle. Palvelu ei ole edes sinne vielä löytänyt.
Oma kokemukseni viime risteilyltä on, että palvelu on löytänyt tiensä myös Galaxylle. Palvelun tasoa pidän yleisesti lähes samana, kuin Vikingillä, joskin henkilökunnnan Suomen kielen taito on hieman heikompi, mutta kommunikointi onnistuu kyllä ihan hyvin. Sitä en laske miinukseksi, sen verran kansainvälistynyt ihminen olen.
Kansainvälisillä risteilyaluksilla on ihan normaalitilanne, että palveluhenkilökunnan puheesta kuuluu lievä aksentti, tuleehan miehistö näille laivoille monesta maasta. Silti palvelun kokonaistaso on varmasti parempi kuin Suomesta lähtevillä autolautoilla. Kukaan muu kuin 5 miljoonainen suomalainen kansa ei jaksaisi tuollaisesta purnata. Kielemme on niin spesiaali, että sitä pitää meille puhua kieliopillisesti täysin oikein, muuten palvelu on huonoa... - Punaista terapiaa
myös Galaxylle kirjoitti:
Oma kokemukseni viime risteilyltä on, että palvelu on löytänyt tiensä myös Galaxylle. Palvelun tasoa pidän yleisesti lähes samana, kuin Vikingillä, joskin henkilökunnnan Suomen kielen taito on hieman heikompi, mutta kommunikointi onnistuu kyllä ihan hyvin. Sitä en laske miinukseksi, sen verran kansainvälistynyt ihminen olen.
Kansainvälisillä risteilyaluksilla on ihan normaalitilanne, että palveluhenkilökunnan puheesta kuuluu lievä aksentti, tuleehan miehistö näille laivoille monesta maasta. Silti palvelun kokonaistaso on varmasti parempi kuin Suomesta lähtevillä autolautoilla. Kukaan muu kuin 5 miljoonainen suomalainen kansa ei jaksaisi tuollaisesta purnata. Kielemme on niin spesiaali, että sitä pitää meille puhua kieliopillisesti täysin oikein, muuten palvelu on huonoa...&tallink:ia EI voi yhdistää toisiinsa ikinä!!!!!!!
- jesjesas
Punaista terapiaa kirjoitti:
&tallink:ia EI voi yhdistää toisiinsa ikinä!!!!!!!
Kuten ei viikinkiä ja uusia laivojakaan.
- Anonyymi
Ai, eipä tuollaisia haittoja siellä peräsuitessa ilmennyt.
- Anonyymi
Lue laivan ja hyttien kuvaukset.
- Anonyymi
Hei!
Minä ainakin tykkään pelata PAF:in pelejä netissä. Helppoa ja mutkatonta. Eilen sijoitin 10 10 20 euroa, luulin jo hävinneeni kaiken (40e),mutta nousinkin 50 euroon ja äkkiä lunastus pankkiin...voitoo se on 10 euroakin.
Kivaa viihdettä noi pelit ovat. Jos sinulla ei ole varaa hävitä, niin älä harrasta näitä pelejä. Baarissa menee 20 egee hetkessä ja leffaan 10 egee,ja risteilyllä....satasia.Kaikki harrastaminen maksaa.
Kaikki harrastukset maksavat, tämä on eräs kiva harrastus. Jso et hallitse pelaamistasi, niin turha siitä on muille ruikuttaa.
PAF:ia on ihan turha syyttää ei satunnaisuudesta tai huijaamisesta. Jos softa kusettaa, on syyttävä sormi osoitettava EGET -nimiseen firmaan. Jos EGET kusettaisi, PAF vain vaihtaisi operaattoria rehellieen operaattoriin.
Eget on kyl hyvä firma, itekkin olen hakenut sinne töihin.
on se vaan kiva että on näitä pelejä. Tuo kivan lisäviihdykkeen elämään.
Jos pelaat palkkasi peleihin, olet se heikko yksilö joka 2000 sukupolvea sitten olisi ankeissa metsäoloissa ollut se häviäjä.Silloin piti elämän eteen taistella ja heikot yksilöt kuolivat!
Nykyään ei tartte metsästää ruokaa,eikä juurikana tehdä kuolemantaisteluita asunnosta tai puolisosta. Mutta jos olet tästä huolimatta niin heikko että suollat rahasi peleihin,mitä sull ei oo varaa hävitä - olet tyhmä ja heikko.
Ihmettelen tällöin miten sun sukujuuresi 2000 sukupolvea sitten - tähän päivään,ovat olleet sellaisia selviytyjä tyyppejä, että ovat jalostaneet niin heikon yksilön kuin sinut valittamaan häviöistäsi huvipeleissä...
Minä ainakin pelaan ja nautin.....
Ja silti arkikuluista, asumiskulujen,ja pelaamisen,laskujen ja syömisen jälkeen jää tonni säästöön palkastani joka kuukausi.
MUTTA en pelaakaan kuin kymppejä kuukaudessa,ja aina minimipanoksella, koska haliitsen homman.
Mukavaa risteilyä teillekin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512274Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251098Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68883
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126863Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759