Lopettakaa television vihaaminen

14625
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

TV:tä jos haluan!

Äänestä

Etkö ymmärrä että kuin huudetaan kokoajan televisiosta niin saa ahneus ja kateus ja itsekkyys reuhoittaa miten haluaa.

Äänestä
  • tämän viestin TV:n vihaajaksi ilmoittautuneelle, se olen minä!

    Katsos kysymys on aivan henkilökohtaisesta vihasuhteesta, ei ole väliä mitä siitä sanotaan tai saarnataan! Tiedän, että se voi olla huushollissa eikä se aiheuta mitään sen kummempaa, esimerkiksi liikuntarajoitteisille ihmisille siitä voi olla paljon iloa.

    Tämä ehkä äkkiväärä asenne pohjautuu vankkaan kokemukseen eikä sitä niinollen noin vain pyyhkäistä pois. Kysymyksessä on siis henkilökohtainen ja armoton viha - ajatella, jotain voi vihata hyvällä omallatunnolla!

    Äänestä

sitä

Äänestä
  • TV:tä, meillä on se kotona,eikä siitä ole mitään paineita.Katsotaan asiaohjelmia silloin kun katsotaan, eikä vähempää vois kiinnostaa jotkut saippuaoopperat tai sarjat.

    Vielä kun näkyis TV7.

    Äänestä

  • jeesuslainen kirjoitti:

    TV:tä, meillä on se kotona,eikä siitä ole mitään paineita.Katsotaan asiaohjelmia silloin kun katsotaan, eikä vähempää vois kiinnostaa jotkut saippuaoopperat tai sarjat.

    Vielä kun näkyis TV7.

    netistä, jos kirjaudut sinne!

    Äänestä

Areena on ok tv ei

Äänestä

Sontaohjelmat saisi loppua. TV:tä arvostettaisiin enemmän silloin.

Äänestä

Kyllä sieltä hyvääkin settiä tulee

Äänestä
  • Joo ,areenasta tulee katsottua uutiset , enkä juuri muuta tsiikaa .

    Äänestä

Huutokauppa oli suosituin ohjelma viimevuonna

Äänestä

Tv perkele

Äänestä

Tv on jees

Äänestä

Tv on syntiä. Samsung smart tv ei. Siinä on katsomo ja areena.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Television ystävä kirjoitti:

http://www.yle.fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu