Olen käyttänyt noin 3 kuukautta Roaccutania, mutta en ole huomannut juuri mitään pysyviä vaikutuksia sillä. Joskus naama paranee melko hyvään kuntoon, mutta sitten alkaa taas tulla lisää finnejä. Onko merkitystä ottaako lääkkeet joka päivä suunnilleen samaan aikaan tai pari tuntia myöhemmin?
Jos Roaccutan ei auta, onko mitään muuta hoitokeinoa pysyvän tuloksen saavuttamiseen? Olen kuullut mm. laserhoidoista, mutta en tiedä mitä ne ovat.. Hinnalla ei ole mitään väliä kunhan akne paranisi pysyvästi.
Jos Roaccutan ei auta, onko mitään muuta hoitokeinoa pysyvän tuloksen saavuttamiseen? Olen kuullut mm. laserhoidoista, mutta en tiedä mitä ne ovat.. Hinnalla ei ole mitään väliä kunhan akne paranisi pysyvästi.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei sen parin tunnin heitto mitään pitäisi vaikuttaa. Hyvä sääntö on esimerkiksi aina aamupalan ja päivällisen yhteydessä ottaa. Ja Roan paranemisvaikutus vaihtelee, niin että toisilla se saattaa näkyä jo ekan kuukauden jälkeen, kun taas itselläni tuloksia näkyi vasta joskus 5kk kuurin aloituksesta. Pahenemisvaihe taas saattaa kestää montakin kuukautta.
Maltti on valttia!
..apua.Itselläni ainakin naama parani niin hyvin,että jopa aknearvet haalenivat näkymättömiin.Kannattaa ottaa lääkkeet säännöllisesti ja välttää alkoholia.Kasvot saattavat kuivua aika paljon hoidon alkuvaiheessa ja iho hilseillä, mutta ei kannata huolestua, koska se kuuluu asiaan.Kosteusvoidetta kannattaa laittaa vaan paljon ja usein:) koko paranemisprosessi vei itselläni n.5 kuukautta, mutta kärsivällisyys kannatti.
Lääkkeet auttaa, mutta kun ne syö moneen kertaa. Nimimerkillä kokemusta on.
Vaikuttaako alkoholi jotenkin lääkkeen tehoon? Luulin että se vain rasittaa maksaa lääkkeen kanssa, ja siksi sitä pitäisi välttää.
lääkkeiden kanssa vältetään alkoholia, yksi syy sattaa olla että monet oksentelee kännissä ja lääkkeet tulee ulos :D