Iltakävelyllä

Talvi-ilta, jutellaan ja kävellään. Aistin auton hiljaisen vauhdin ja pysähtymisen vasemmalle puolen kasvojani. Jatkan puhumista ja kävelen. Outo tunne, en uskalla kääntyä ja katsoa...,jatka sinä tarinaa, kuvittelinko?
2422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ruma parrakas äijä kyylää, käsi käy ja lasi muuttuu huuruiseksi. Auto ei enää käynnisty ja poliisitkin löytää vihdoin. Huomenna pääsee iltalehteen.
Et siis kuvitellut, olin siellä

Äänestä
  • itse joudu sinne iltalehteen kanssasi.Ja jos kumminkin, niin tunnustanks mä sit sun?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ystävättären seurassa kirjoitti:

Talvi-ilta, jutellaan ja kävellään. Aistin auton hiljaisen vauhdin ja pysähtymisen vasemmalle puolen kasvojani. Jatkan puhumista ja kävelen. Outo tunne, en uskalla kääntyä ja katsoa...,jatka sinä tarinaa, kuvittelinko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu