Mä oon kyllästyny itteeni. Siihen kuinka tavalliselta ja tylsältä näytän. En silti halua muuttua hipiks, gootiks yms., mutta haluaisin muuttaa jotenkin itteeni. En liian rajusti kuitenkaan. Eli nyt mulla on aika lyhyet kerroksittain leikatut vaalennetut hiukset (joita muuten INHOON! kampaaja leikkas ne ihan väärin..=( ) ja mitat on 162/57. Niin ja oon 16. Ennenkun tyyliäni alan edes muuttamaan, aion laihuttaa ton 7kg. Se luultavasti tippuu aika nopeasti, koska mulla paino vaihtelee niin helposti. Kesäkuun alussa painoin vielä 50kg. Vähän sitä ennen 56, ja se kuus kiloa lähti äkkiä. No niin, eli laihutuksen jälkeen sitten.. Kertokaas vinkkejä? Ensinnäkin oon hankinnu tatuointia aika kauan, ja ajattelin laittaa jonkun..(oon saanu vanhemmilta luvan) Alaselkä tai "alavatsa" (eli siis sama paikka kuin alaselkä mutta toisella puolella=)) ois kiva paikka. Ei keskelle vaan jommalle kummalle puolelle. Kumpi ois parempi, selkä vai vatsa? Sitten ajattelin värjätä tummat hiukset (siis tosi tummat)ja värjäyttää samalla ripset ja kulmat (saa kaupan päälle) kun mun kulmat on niin mitättömän väriset, niitä tuskin ees näkee. Tosta vaatetyylistä en tiiä..käytän samanlaisia vaatteita kun kaikki muutkin.. Ajattelin hankkia semmosen pitkän (tai puolipitkän) mustan nahkatakin(ei aitoa nahkaa mut silti) Oon siis jo nähny semmosen, ja maksokin vaan jotain 30euroa. Mitä muuta? Kertokaa vinkkejä. Vaatevinkkejä, ja myös vaatetukseen liittyvää, esim.koru-, laukku-, kenkä-, ym.vinkkejä, sekä jos tulee jotain hyviä kampausehotuksia, ja uusia meikkivinkkejä antakaa myös! Ihan mitä vaan.. Kiitos!=)
haluan vaihtaa tyyliä!
jenna
81571
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
sitä tatuointia kyllä kannattaa miettiä aivan yksin. Itse olen omat kuvat ja niiden paikat valinnut itse kysymättä muilta yhtään mitään. Tatuointiliikkeessäkin kuva-aiheita katsomaan en ota ketään messiin kommentaattoriksi. Saatanhan mä sit näyttää kavereille päätöksen tehtyäni et tuollanen tulee. Tai sit näytellä luonnoksiani mutta mielipidettä en kysy. Tatuoinnit on sen verta hlökoht juttu et ei kannata muilta kysyä mitään 'miltä näyttäis/kumpiparempi'-juttuja. Vaan tekee valinnat miellyttääkseen itseään eikä ystäviä.
Mistä saa sellasia takkeja 30€???! Mulle ja heti =)
niitä takkeja miehillekkin..???
Miksi sinä tyyliä haluat vaihaa? Ole oma itsesi älä yritäkään esittää esim. hippiä tai goottia.
Ei sillä ulkonäöllä niin väliä ole mutta tee itsellesi palvelus äläkä ala esim. kuuntelemaan tyylisi mukaista musiikkia vain uuden tyylisi vuoksi. Muuten joudut helposti pilkan kohteeksi jos teet näin.
No joo, tarkoitukseni ei ollut mitenkään loukata vaan antaa pieni varoituksen sana. Vaatteet ei ole sama asia kuin aatteet.
eli aikomukseni ei oo muuttaa tyyliä mihinkään tiettyyn "ryhmään" kuuluvaks (esim.just hippi, gootti yms..) vaan haluaisin vaan ostaa vähän mun entisestä tyylistä poikkeavia vaatteita ym, siis ei mitään älyttömän suurta muutosta, mutta vähän jotain erilaista. Ja kun aikomukseni ei ole muuttua minkään ns.ryhmän edustajaksi, en voi alkaa kuunnella tyylini mukaista musiikkia, koska sellaista ei ole. Äh, en osaa selittää, mutta haluan siis vain vähän piristää tyyliäni, enkä todellakaan ole muuttamassa persoonallisuuttani/aatteitani
Jotain persoonallista vivahdetta mukaan!
Värjää vaikka jotain hauskoja raitoja hiuksiin näin kesän kunniaksi!
Käy kattelemassa kirpputoreilta,esim uffilta tai helsingin hietaniemen kirpputorilta, niistä löytää kaikenlaista ja halvalla! Kannattaa kattoa harkiten, että tulee hyvälaatuista(myydään myös ihan roskaa)ja jos osuu hyvään aikaan paikalle voi tehdä hyviä ja persoonallisia löytöjä! Etsit jotain mikä sua kiinostaa, ja seurailet mihin tyyli kehittyy...itselläni on monta tyyliä jotka vaihtelevat fiiliksien mukaan...oon ommellu puolet vaatteistani joten ainakaan ei ole tavannomasta...
Mistä oot Jenna?
Moi, minäkin aion vaihtaa tyyliä.Mä olen jo aatellutkin sitä tyyliä, ja oikeastaan olen tehnyt jo päätöksen.
Se mun tuleva tyyli on sellainen, että korvis, jonka olen jo hankkinut, ja sitten mustat farkut, sellaiset, jotka levenee lahkeesta, ja joiden vyötärö on laskettu lantiolle(toivottavasti sellaisia löytyy miehille), eikä mitään vaalennuksia, ne on rumia.Ja sitten mä aattelin hankkia sellaisen niittivyön, jossa on sellaisia pyramidin näkösiä niittejä(tietääkö kukaan, mistä sellaisia saa ostettua Oulusta, asun aika lähellä(vinkiksi;se on kunta, jolla on suomen lyhin nimi).Pari vuotta sitten mä pelkäsin, että jos mä laitan farkut, mulle tulee identiteetti/aatekriisi.Olen ajatellut koko kesän, että vaatteet eivät kerro aatteita.Mun nykyinen staili on sellainen verkkari-staili, koska täällä landella saa pukeutua verkkareihin, mutta olen aivan sairaan kyllästynyt siihen.Tää mun verkkari-staili on mulle hyvin arka aihe, joten en mielelläni puhu siitä.Jos joku aikoo ottaa sen puheeksi, pakenen paikalta, mutta nyt siitä pitää puhua.MINÄ AION VAIHTAA STAILIA!
Ja PLIIS:kommentoikaa