Aknearvet! Acon silikoonigeeli

http://www.aconordic.com/default.asp?sid=3294&pid=4382

Mietin vaan, että voisiko tuota käyttää aknearpien vaalentamiseen? Mitä haittaa silikoonipitoisesta tuotteesta voisi olla kasvojen iholle?

Mitä konsteja olette itse käyttäneet aknearpien vaalentamiseen (niin hintavat kuin halvatkin vaihtoehdot) ja onko ko juttu auttanut?
1518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tämmöinen tuote on ollut tehokas jo lyhyen käytön jälkeen. itselläni on vanha akneiho, edelleen ongelmainen, auttaa näppyjä vähentävästi ja uusii ihoa tehokkaasti, kallis mutta kokeilun arvoinen, ainahan hoidoistakin maksaa, kosmetologit sun muut.
http://www.mediwell.fi/mediwell_broker_oy_tuotteet/
suosittelen Bm 28 geeliä vaikka yöksi ja jompaa kumpaa voidetta päiväksi. Bm normal/combi on matampi voide jos sellaiselle tarvetta (esim. rasvoittuva iho) itse käytän Bm dry/normal, näin talvikelillä passaa hyvin kun on pintakuivuutta, ei kuitenkaan rasvoita. Kalliita ovat tuotteet, vähän alle 40€ kpl, saa vaikka apteekeista, kannattaa kysyä, ei väldee löydy hyllystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fkjsd8 kirjoitti:

http://www.aconordic.com/default.asp?sid=3294&pid=4382

Mietin vaan, että voisiko tuota käyttää aknearpien vaalentamiseen? Mitä haittaa silikoonipitoisesta tuotteesta voisi olla kasvojen iholle?

Mitä konsteja olette itse käyttäneet aknearpien vaalentamiseen (niin hintavat kuin halvatkin vaihtoehdot) ja onko ko juttu auttanut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu