Musiikista

Miten omat musat saa mp3-muotoon että ne kuuluvat pelissä?
5228
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kysymyksesi kyllä kuuluu osittain peliin, mutta uskon, että tuolla tietotekniikkapuolella osataan paremmin auttaa.

Äänestä
  • siellä vaan kehottavat tulemaan tänne takaisin kysymään?

    Äänestä

  • Latasin ohjelman, mutta en nyt osaa sitä käyttää. :/

    Äänestä

  • Omia biisejä kirjoitti:

    Latasin ohjelman, mutta en nyt osaa sitä käyttää. :/

    Ainakin cd:ltä pitäisi olla helppo, avaa Audiograbber, laita cd asemaan, kappaleet tulee näkyviin, valitse muutettavat kappaleet, oletuksena kaikki on valittu, laita yläreunassa MP3 -kuvakkeen alle rasti ja paina kohtaa "Grab!" Mp3 -muodossa oleva tiedosto ja kopio kappaleesta ilmestyy kansioon, joka on määritelty asetuksissa (Settings/General settings ... yläreunassa), sieltä voit siirtää sen The Sims 2:ssa oikeaan kansioon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Omia biisejä kirjoitti:

Miten omat musat saa mp3-muotoon että ne kuuluvat pelissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu