nipponi

Mikä on jakopään hihnan vaihtoväli Nissan 200sx:ssä vm-92.
4402
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

jotain 80-100tkm voi olla vähän pidempikin,no ei se iso haitta ole jos hyvissä ajoin vaihtaa

Äänestä
  • onko iso homma tehä nokkaremontti nissan 200:een?
    kuinkahan kalliiksi tulee ja mitä kaikkea kannattaa vaihtaa samalla?

    Äänestä

  • jakopää kirjoitti:

    onko iso homma tehä nokkaremontti nissan 200:een?
    kuinkahan kalliiksi tulee ja mitä kaikkea kannattaa vaihtaa samalla?

    Kaikki rullat hihna tietenkin.Jos jakohihna pyörittää tai on esteenä vesipumpun vaihdolle niin pumppukin kannattaa vaihtaa samalla...Kysy Luxuscarservice.fi

    Äänestä

  • Luxus kirjoitti:

    Kaikki rullat hihna tietenkin.Jos jakohihna pyörittää tai on esteenä vesipumpun vaihdolle niin pumppukin kannattaa vaihtaa samalla...Kysy Luxuscarservice.fi

    ohjeiden noudattaminen kannattaa vain varaosakauppiaalle, ei sinulle.

    Minulla on 336 tuhatta ajetussa pikkupirssissäni vielä alkuperäinen vesipumppu ja jo toinen kiristysrulla, kun sen laakeri alkoi ääntämään kilometrilukemalla noin 280 tuhatta.
    Mutta sehän onkin Ranskan Rapea. Eikä korissakaan yhtään ruostetta, ikää tosin on vasta paria kuukautta vaille 19 vuotta, mutta minä pesenkin sen joskus ihan 3 kertaa vuodessa! Nytkin on paksun suolakerroksen peitossa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jakopäänhihnasta kirjoitti:

Mikä on jakopään hihnan vaihtoväli Nissan 200sx:ssä vm-92.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu